Home / MEDIA SERVIS / Davis Cup: Fantastična pobjeda Draganje i Mektića

Davis Cup: Fantastična pobjeda Draganje i Mektića

OSIJEK – Hrvatska Davis Cup reprezentacija priredila je senzaciju i povela s 2:1 protiv Španjolske u 1. kolu Svjetske skupine. Marin Draganja i Nikola Mektić u susretu parova odigrali su fantastično i svladali aktualne osvajače Roland Garrosa Feliciana i Marca Lopeza sa 6:7 (6), 7:6 (7), 7:6 (5), 2:6, 6:4.

Bio je to uzbudljiv i izjednačen meč od prve minute gdje je uz bodrenje osječke publike hrvatski dvojac ostavio srce na terenu i pokazao karakter. U prvom setu naši su poveli s 4:2 u gemovima, ali su ga na kraju izgubili u tie-breaku. Drugi set počeo je sličnim scenarijem, kad su također hrvatski tenisači vodili 4:2, a onda su Španjolci kod 6:5 u tie-breaku došli do set lopte. Nisu ju iskoristili i tu je bio početak preokreta. U četvrtom setu dogodio se pad u igri Draganje i Mektića, no odlučujući peti set odigrali su koncentrirano odmah napravili break i zadržali prednost do kraja. Što je presudilo otkrio je Nikola Mektić:

„Bio je prilično izjednačen meč, bilo je breakova s obje strane te su prva tri seta završila sa 7:6. U četvrtom setu smo malo stali, ali nevjerojatno smo se digli u petom setu. Taj rani break dao nam je dodatnu energiju“, rekao je Mektić.

Marin Draganja istaknuo je kako je čudno što tijekom meča nisu osjećali napetost i dodao:

„Do sada nismo puno igrali zajedno, ali ispada da smo u tome jako dobri. Ali nismo nešto iznenađeni, znali smo da se možemo nositi s njima i da uz dobru pripremu i publiku imamo šanse.“

Hrvatskoj za prolaz u četvrtfinale gdje već čeka Srbija koja je u Beogradu s 3:0 svladala Rusiju treba još jedna pobjeda. Danas s početkom u 15 sati, na teren bi trebali Franko Škugor i Roberto Bautista Agut, a potom su planirani Ante Pavić i Pablo Carreno Busta. Izbornik Željko Krajan najavio je kao mogućnost da u tom petom meču zaigra Nikola Mektić, no konačna odluka past će tijekom dana.

„Moramo se sabrati i prihvatiti da je to realnost da vodimo i da smo u prilici pobijediti. Pokazalo se na terenu da možemo parirati Španjolcima u svemu bez obzira na razliku u kvaliteti koja je na papiru. Moramo vjerovati da igramo dobar tenis kao i oni, ako ne i bolji“, poručio je izbornik Željko Krajan.

(Media Servis, foto: Davor Javorovic/PIXSELL)