Doktorska partija Slatine protiv bivših prvoligaša

Slatina se od natjecateljske sezone oprostila pobjedom protiv Broda 035

Iako ovaj susret nije odlučivao o ničemu s obzirom da je i prije njega momčad iz Slavonskog Broda  zacementirala drugo, a Slatina četvrto mjesto, začudilo je što su i jedni i drugi u toj praktički revijalnoj utakmici dali sve od sebe obradovavši tako i nekoliko desetaka gledatelja koji su mogli uživati u toj sjajnoj predstavi. Kao i u nekoliko prethodnih susreta i ovdje su gosti igrali praktički cijeli susret igrali s vratarem u polju. Vratar Broda je Kolumbijac Nicolas Lopez Zuluaga, a doveden je ciljano s obzirom na tu svoju kvalitetu da može odlično igrati tu dvostruku ulogu letećeg vratara. Naravno je momčad trenera Slatine Nikole Miščevića znala što ih očekuje u tom dvoboju pa je osnovna zadaća bilo izaći visoko i onemogućiti tog vratara da se prilikom izvođenja lopte samo tako priključi svom napadu. I taj zadatak tijekom svih 40 minuta odradili su gotovo pa savršeno. Za tako što valjalo je prvenstveno biti sto posto koncentriran i agresivan na rubu faula, a tu su momci u žutom, i to od prvog do zadnjeg, bili odlični. Često su Slatinčani tjerali na pogreške svoje goste i stvarali prigode, ali i Brođani su bili podosta opasni no opet je i na visini zadatka bio vratar Tunić. Slatina je ipak bila konkretnija pa je i konačno povela nakon što je u 11. minuti bljesnula super precizna ljevica kapetana Bihara. Četiri minute kasnije po prvi i jedini put na utakmici ispala je cijela slatinska četvorka, a spomenutom vrataru Lopezu nije bio nikakav problem pospremiti loptu u nebranjenu mrežu.

Gostujući strateg Ćorluka bio je uporan u svojoj ideji konstantnog pritiska s igračem više u polju, ali i s nebranjenim vratima, i što je bilo još pogubnije po njih s gotovo istom igračkom petorkom tijekom cijelog susreta. Bilo je za očekivati da ti dečki neće moći zadržati taj visoki tempo kako vrijeme bude odmicalo, a to se upravo i dogodilo u nastavku ove zanimljive uzbudljive utakmice. Slatina je sve češće presijecala gostujuće napade i prijetila, a jednu takvu akciju nakon precizne asistencije Stjepića u gol je pretvorio je Dorinka. S druge strane terena nešto posla imao je i drugi slatinski vratar Nikšić, a i on je otklonio sve te potentne pokušaje gostiju. Ipak kada je razigrani Rupčić zabio u 33. za 3:1 tu je već polako počeo padati moral momčadi iz Broda. Slatina je do konca obranu odigrala i više nego rutinski, rezultat se više nije mijenjao, i gosti su morali čestitati domaćinima na više nego zasluženoj pobjedi.

2.HMNL istok

21.kolo

SLATINA      3

BROD 035    1

SLATINA Dvorana SŠ Marka Marulića. Gledatelja: 90. Suci: David Šušnjara (Vinkovci) i Ivan Lalić (Cerna). Treći sudac: Duje Marinković (Vinkovci). Strijelci: 1:0 – Bihar (11), 1:1 – Lopez Zuluaga (15), 2:1 – Dorinka (26), 3:1 – Rupčić (33).

SLATINA: Tunić, Stjepić, Šantić, Spudić, Bihar, Nikšić, Petrinjak, Dorinka, Tomić, Rupčić, Zdelar, Novaković. Trener: Nikola Miščević

BROD 035: Lopez Zuluaga, Petrović, T.Ferić, Pudić, Velikanović, Čujić, Baričević, K.Ferić, Svrzlić. Trener: Ivica Ćorluka