NASLOVNICASPORT

Pioniri Slatine preko Sesveta do osmine finala kupa

U dramatičnoj završnici izvođenja jedanaesteraca pioniri NK Slatine jučer su uspjeli svladati vršnjake iz Sesveta u utakmici 16.- finala Hrvatskog nogometnog kup natjecanja ostvarivši time ulazak među 16 najboljih klubova u Hrvatskoj što je jedan od najvećih uspjeha u povijesti nogometnog kluba iz Slatine.

Susret je u regularnom vremenu završio bez golova.  I jedni i drugi postavili su se prilično oprezno što i ne čudi s obzirom na visinu uloga u ovoj specifičnoj eliminacijskoj utakmici. Prvo poluvrijeme Slatina je bila puno bolja, dok su se gosti oslobodili grča u nastavku ove taktičke predstave povezavši igru, ali na sreću Slatine ne i efikasnost. Kako se radi selekciji koja se natječe u 1. Hrvatskoj nogometnoj ligi za pionire ne možemo se oteti dojmu da su gosti iz Sesvete prilično podcijenili snagu mlade selekcije slatinskog nogometnog kluba što im se u konačnici i osvetilo pri ruletu jedanaesteraca, gdje je mladi vratar Slatine Gabriel Fuljek upisao dvije obrane, a Frenki Šterl sigurno pogodio u posljednjoj seriji za veliko slavlje sjajne Slatine vođene perspektivnim trenerom Dariom Petrovićem, ali i  s obzirom na vremenske uvjete,  sasvim solidno popunjene tribine stadiona Antuna Tone Butorca. (dj / Foto: Marijo Kokorić)

Završnica HNK 1/16 F

• SLATINA              0 (5)
  • SESVETE              0 (4)

SLATINA Stadion Antuna Tone Butorca. Gledatelja: 100. Sudac: Nino Vugrinec (Sveti Đurđ). Pomoćnici: Tomisav Hudika (Varaždin) i Miro Hantak (Vinica).
Jedanaesterci: 0:1 – Pobi, 1:1 – Dom.Bogati, 1:2 – Matić, 2:2 – Đorđević, 2:2 – Ivković (brani Fuljek), 2:2 – Kizivat (brani Krnjaić), 2:3 – Hrs, 3:3 – Šuntić, 3:4 – Šimunović, 4:4 – Dor.Bogati, 4:4 – Ramić (brani Fuljek), 5:4 – Šterl.

• SLATINA: Fuljek, Stjepić, Dom.Bogati, Šuntić, Kizivat, Šterl, Dor.Bogati, Miklošević (od 49.Makar), Đorđević, Znika (od 56.Pejakić), Kapetanović.
    Trener: Dario Petrović
  • SESVETE: Krnjaić, Šimunović, Garić, Ćuk, Hucika (od 36.Ivković), Stanić (od 36.Debak), Gašpar (od 36.Ramić),Kelčec, Matić, Ostrički (od 61.Pobi), Benko (od 36.Hrs).
    Trener: Miroslav Šincek