Super razigrana Slatina pregazila goste iz Bereka

Slatina je protiv gostiju iz Bereka pružila možda i najzreliju igru ovog proljeća kojom je počastila svoje simpatizere novom pobjedom, a nemoćne goste neugodnom petardom. Prvih nekoliko minuta trajalo je ispitivanje snaga, a kada je Slatina pohvatala konce igre u svoje ruke krenule su nevolje po goste iz Bereka. Prilično lošom ispostavila se odluka gostiju da probaju zaustaviti Slatinu visoko postavljenom obranom kojoj je u 15.minuti nakon asistencije Bubaša utekao Jendrašić zaobišavši i vratara mirno plasiravši loptu u nebranjenu mrežu. Kao da im nije bilo dovoljno što su se jednom opekli tvrdoglavi gosti na potpuno su isti način ispali i u 31.minuti, čak sa potpuno istim dvojcem domaćina u ulozi asistenta i strijelca, jedino što se je razlikovalo od prvog gola bila je egzekucija Jendrašića koji se ovog puta odlučio za lob udarac. Jedna od brojnih slatinskih minijatura zaslužuje biti posebno istaknuta, ona iz 36.minute kada je više igrača sudjelovalo u prezentaciji male škole nogometa, a završnicu iste odigrali prvo Kupres prekrasno petom za Bubaša koji nakon finog elegantnog ”tunela” čuvaru vanjskom isporučuje još jednu pravo adresiranu pošiljku za neumoljivog Jendrašića koji udara pečat novoj slatinskoj pobjedi. Potkraj poluvremena Stančin je iskoristio dekoncentraciju u redovima domaćina i smanjio rezultat. No brzo su se Slatinčani vratili na svoj brzi kolosijek, već u 5.minuti nastavka kada ulogu poštara preuzima Jendrašić, a strijelca Bubaš. Nedugo zatim još jednom akcijom iz nogometnih udžbenika super razigrana Slatina zaključuje priču zvanu Tomislav. Kupres je izvrsno ubacio na drugu vratnicu gdje Bubaš manirom lukavog lisca još dodatno pumpa fantastičnu statistiku upisavši na spomenute 3 asistencije i svoj drugi gol na utakmici. Osim ubojitog neponovljivog dvojca Jendrašić – Bubaš bilo bi nepošteno ne spomenuti i sve ostale slatinske igrače koji su vrhunskim individualnim partijama kreirali ovu nezaboravnu igru okrunjenu sa pet lakih komada u mreži nes(p)retne družine iz Bereka.

4.NL Bj.-Kc.-Vt.

23.kolo

SLATINA                5

TOMISLAV          1

SLATINA Stadion Antuna Tone Butorca. Gledatelja: 100. Sudac: Luka Karlovčan (Đurđevac). Pomoćnici: Sminderovac (Koprivnica) i Juranić (Botinovec). Strijelci: 1:0 – Jendrašić (15), 2:0 – Jendrašić (31), 3:0 – Jendrašić (36), 3:1 – Stančin (45), 4:1 – Bubaš (50), 5:1 – Bubaš (60).

SLATINA: Tunić, Petrinjak, A.Šaponja, Pecolaj, Stjepić, Bubaš, Jozić, Jendrašić, Kupres (od 80. Brozović), Hodak, Šantavec (od 73. S.Šaponja). Trener: Damir Pemper

TOMISLAV: Lovrić, Kozić, Čuić, Stančin (od 46. Topalović), Kudlač, Vlajčić, Oslovar (od 70. Radoš), Račan,  Vujašković, Ivanda, Kesić. Trener: Tihomir Pokopac

(dj/Foto: Damir Jukić)