Zrinski dobro namučio Papuka

U sklopu obilježavanja Dana općine Nova Bukovica jučer je u Novoj Bukovici odigrana Memorijalna utakmica za Đuru Škorića. Ove godine čast da odigra tu utakmicu protiv domaćina Zrinskog pripala je nogometašima Papuka iz Orahovice, od predstojeće sezone novog člana 3. hrvatske nogometne lige. Prije početnog udarca minutom šutnje nogometaši i publika odali su počast preranom preminulom Đuri Škoriću mladom nogometašu Zrinskog koji je izgubio život u prometnoj nesreći 2008.godine vraćajući se s treninga svog voljenog kluba.

Sama utakmica, iako prijateljskog karaktera, odigrana je u visokom ritmu kojeg su u skladu s očekivanjima otpočetka nametnuli renomirani gosti. Na njihovo iznenađenje domaći Zrinski  odgovorio je hrabrom igrom koja se očitovala kroz visoko postavljenu zadnju liniju obrane i zgusnute redove u sredini terena. Usprkos dominaciji u posjedu Orahovčani većim dijelom prvog dijela nisu uspjeli pronaći onaj posljednji završni pas kojim bi ugrozili domaća vrata. Istina, nekoliko puta lopta je bila centimetrima udaljena od gol linije domaćina no te prigode više su došle kao splet nespretnih okolnosti nego kao plod izrađenih akcija gostiju. Koncentracija domaćina ipak je popustila u 20.minuti nastavka kada je jedan odbijanac tek što je ušao u igru vješto pospremio Florijan Rupčić. U paketu s Rupčićem u igru je u nastavku ušao i Miroslav Rukavina, a i on se upisao strijelce pogodivši s bijele točke za prednost gostiju od 2:0. Prije posljednjeg zvižduka suca Loparca domaćini su za odličnu igru nagrađeni pogotkom kojeg je nakon jedne kontre potpisao Dominik Kapetanović za konačnih Zrinski 1 Papuk 2. Valja naglasiti da je susret pratio sasvim zavidan broj gledatelja, ali i pohvaliti domaćine za prekrasno uređen teren koji je i omogućio akterima da pokažu pravi tehnički dotjeran nogomet.