Zapaženi rezultati Slatinčana na Klopotec trailu

U pitoresknom brdovitom kraju Pitomače u subotu (1.lipnja) je održan Klopotec trail. Na ovu atraktivnu utrku obroncima Bilogore došlo je trčati više od 300 zaljubljenika u prirodu i rekreaciju, a među njima našla se i brojna ekipa Slatinčana.

Klopotec trail 2024. u organizaciji Turističke zajednice Općine Pitomača ponudio je dvije distance odnosno utrke, kraću na 7 i dugu na 14 kilometara.

Na kratkoj stazi utrkivalo se čak 207 natjecatelja i natjecateljica. Član Udruge Motiv Josip Potočnik bio je vrlo dobar 16. dok mu je u dobnoj kategoriji (M31-40) u kojoj je bio 4. zamalo umakla i medalja. Marinela Janković (Motiv) bila je 16. u konkurenciji žena, a u dobnoj kategoriji 6. Anita Pipić je bila 27., a u svojoj kategoriji 8. I mlada Tara Djokić istrčala je Klopotec i to kao 38.

Na duplo dužoj  dionici od 14 kilometara koja je uključivala i 360 metara ”visinske” Davor Čiček (1:19:08) kao predstavnik Glasnike istine bio je odličan 13. U kategoriji M31-40 bio je 5. Kao 23. u cilj je utrčao Leon Šarko (1:27:31). Predstavnik Motiva u svojoj se dobnoj kategoriji plasirao na 4. mjesto. Nešto malo iza njega utrku je na 25. mjestu završio još jedan Motivac – Igor Pipić (1:30:40). A i na ovoj trail utrci dodatni je iskorak učinila Lareta Žubrinić (1:38:03). Članica Motiva bila je 7. u konkurenciji djevojki, a u kategoriji (Ž41-50) čak 4. Udruga sportske rekreacije Podravac Sopje svog je predstavnika imala u Damiru Topolovcu (1:38:56), a on je bio 37. Topolovec je zato uzeo brončanu medalju u kategoriji M50.