Vratar Klasić i dečki iz Kuzmice izbacili Slatinu

Malonogometaši Slatine ispali su na prvoj stepenici kup natjecanja, u utakmici četvrtfinala regije istok igranoj sinoć u dvorani Srednje škole Marka Marulića protiv ekipe MNK Autodijelovi Tokić iz Požege. Susret Slatine i Autodijelova Tokić u 40 regularnih minuta završio je neriješeno 3:3 pa se je prišlo izvođenju šesteraca koje su bolje pucali gosti iz Požege trasiravši si tako konačnom pobjedom rezultatom 5:4 odlazak u polufinale regionalnog kupa. Iako nije plijenila nekom ljepotom niti dopadljivom igrom utakmica je zbog rezultatskih preokreta i podosta šansi s jedne i druge strane terena bila podosta uzbudljiva no ipak 50-ak simpatizera Slatine otišlo je kući prilično razočarano. Naime, kada je pri isteku prve minute utakmice pogodio Vicić izgledalo je kako će domaćini lako do pobjede. Ipak  sredinom prvog dijela teške greške domaćina vješto kažnjavaju gosti preokrenuvši rezultat na 1:2.  U nastavku, ovog puta zbunjenost u redovima gostiju, kažnjava Mario Jozić, a malo zatim i Denis Petrinjak ponajbolji igrač u domaćim redovima za ponovni preokret i prednost Slatine od 3:2. U tim trenucima Slatina je imala goste na konopcima no čuda na njihovim vratima stvarao je vratar Siniša Klasić definitivno igrač utakmice i najzaslužniji što su Požežani otišli kući pjevajući. U posljednjoj minuti gosti ponovno šokiraju domaćine pogodivši iz prekida za konačnih 3:3 te u dodatnom izvođenju šesteraca koriste trenutni bolji psihološki moment pobijedivši sa sveukupnih 5:4. Osim sjajne predstave gostujućeg vratara razloge slavlja gostujuće ekipe možemo pronaći u još nedostatnoj uigranosti Slatine. Dosta je u sastavu novih igrača, i to prilično talentom potentnih, no s druge strane terena vidjeli smo i prednosti one ekipe koja je u Slatinu došla igrački deficitarna vođena idejom izgubiti sa što manjom razlikom, s obzirom na nedolazak na utakmicu ovećeg broja prvotimaca. Takvu su nam informaciju servirali iz gostujućeg tabora po završetku susreta i dalje praktički ne vjerujući da su njihovi mladi igrači koji rijetko uopće dobivaju priliku igrati na ovoj razini uspjeli iznijeti teret zasluženo uzevši skalp sinoć igrački puno jačeg protivnika. Zanimljiv je i podatak da su malonogometaši Autodijelova Tokić svi odreda članovi međužupanijskog ligaša iz Kuzmice odnosno nekadašnjeg NK Tim osvježenja iz istoimenog mjesta pa je i to faktor koji svakako utječe na čvrstu koherentnost ekipe koju su, na žalost slatinskih navijača, prezentirali sinoć u dvorani srednje škole u Slatini.

Četvrtfinale Kup natjecanja regije istok

MNK SLATINA                               4 (3)

MNK AUTODIJELOVI TOKIĆ       5 (3)

SLATINA Dvorana SŠ Marka Marulića. Gledatelja: 50. Suci: Mario Hrženjak (Mikleuš) i Luka Pastuović (Nova Bukovica). Strijelci: 1:0 – Vicić (1), 1:1 – Lucović (13), 1:2 – Bulaja (16), 2:2 – Jozić (22), 3:2 – Petrinjak (24), 3:3 – Brnčić (39).

Šesterci: 3:4 – Bulaja, 4:4 – Dmitrović, 4:5 – Banožić, 4:5 – Petrinjak (brani Klasić), 4:5 – Brnčić (brani Bošnjak), 4:5 – Vincetić (vratnica).

SLATINA: Bošnjak, Prlić, Spudić, Bihar, Vicić, Nikšić, Dmitrović, Ibričić, Vincetić, Petrinjak, Jozić, Bogati. Trener: Nikola Miščević

AUTODIJELOVI TOKIĆ: Klasić, Bulaja, Brnčić, Mirosar, Lucović, Banožić, Barišić, Grbeš. Trener: Josip Bilmez