DOGAĐANJANASLOVNICASPORT

Veronika Vilk prva na međunarodnom hrvačkom turniru u Subotici

U Subotici je u subotu (25. ožujka) održan UWW međunarodni Memorijalni turnir ”Refik Memišević – Brale” u hrvanju grčko-rimskim stilom za hrvače uzrasta do 17 godina. Na turniru je snage odmjerilo oko 100 natjecatelja iz 9 država, a za hrvatsku je reprezentaciju nastupila Slatinčanka Veronika Vilk u kategoriji do 73 kg i s tri pobjede osvojila prvo mjesto.

Za našu je reprezentaciju trebala je nastupiti i Tia Hršak, no bila je spriječena zbog bolesti.

Ovaj tradicionalni turnir koji se održao 17. put po redu spada u najvišu kategoriju Svjetske hrvačke organizacije po jakosti, a organizira se kako bi sačuvao sjećanje na Subotičanina Refika Memiševića – Braleta i slavio njegove sportske uspjehe.

Uz trenera reprezentacije, borbe su pratila i dva trenera Hrvačkog kluba Slatina – Josip Grahovac i Mario Petrak.

(Tekst: Nikolina Mažar, Izvor: Hrvački klub Slatina)