Uni Maravić titula svjetske prvakinje!

Nakon bronce u Slatinu stiže i svjetsko zlato! Naime prije nekoliko minuta Una Maravić pobijedila je u finalnoj borbi discipline kick light za juniorke do 55 kilograma predstavnicu domaćina Alessiju Dagostino s 3:0.  Na ovom Svjetskom prvenstvu u kickboxingu za juniore i kadete koje se održava u talijanskom Jesolu ovo je druga medalja koju je za Hrvatsku kickboxing reprezentaciju osvojio mladi slatinski dvojac Gal – Maravić. Eva Gal natjecala se u jednoj, a Una Maravić u dvije discipline. Ema je do bronce u point fightingu za kadetkinje do 28 kilograma došla pobjedom u četvrtfinalu protiv Talijanke Trecani da bi ju u polufinalu zaustavila Mađarica Vicsorek. Una je u osmini finala discipline light contact za juniorke do 55 kilograma pobijedila Njemicu Pickel, a od borbe za medalju u toj disciplini odvojila ju je Ruskinja Alina Shapronas pobjedom u četvrtfinalu. Unu je pobjedivši istu Ruskinju u finalu donekle osvetila hrvatska predstavnica Sara Pešut. Kao i navedena kolegica iz reprezentacije tako je i Una otišla do samog vrha discipline kick light naslagavši redom Slovakinju Turcanikovu, Grkinju Konstantinu, Portugalku Madeiro, te danas u velikom finalu i spomenutu Dagostino za osvajanje prvog mjesta i uzimanje titule prvakinje svijeta.  (dj/Foto: TKD Slatina)