Učenici OŠ E. Kumičića ostvarili izvrsne rezultate u finalu Erste Plave lige u Zagrebu

Finale Erste Plave lige, jednog od  najmasovnijeg dječjeg atletskog natjecanja osnovnoškolaca u Hrvatskoj, održano je 6. rujna 2016. godine na stadionu Mladosti u Zagrebu u sklopu  najvažnijeg atletskoga mitinga u Hrvatskoj – IAAF World Challenge mitinga – 66. Memorijala Borisa Hanžekovića.

Finalno natjecanje Erste Plave Lige bilo je pojedinačnog i ekipnog karaktera. Sudjelovalo je osam ekipa – Osijek, Pula, Rijeka, Split, Varaždin, Zadar, Zagreb-istok, Zagreb-zapad.

Učenici Osnovne škole Eugena Kumičića, David Jakišić -7.razred i Tia Hršak -4. razred nakon kvalifikacija u Osijeku, izborili su pravo nastupa u finalu u Zagrebu. David se natjecao u trčanju na 600m i od ukupno 16 najboljih dječaka u istoj disciplini u Hrvatskoj  osvojio je 6. mjesto, Tia se natjecala u trčanju na 60 m i od ukupno 16 djevojčica osvojila je 11. mjesto. David i Tia sa svojim visokim rezultatima u ekipnom dijelu natjecanja, doprinijeli su i ekipi Osijeka da izbori ukupno odlično drugo mjesto (671,5 bodova). Pobijedio je Zagreb-zapad (709,5) dok se trostruki pobjednik Varaždin morao zadovoljiti trećim mjestom (649).

Tako je okončana i četvrta sezona Erste Plave lige, jedinstvenog atletskog natjecanja koje organizira atletski klub Pro Sport s partnerima iz Erste Grupe. Sudjelovalo je ukupno u kvalifikacijama 3460 učenica i učenika osnovnih škola iz cijele Hrvatske, dok je najboljih 500 nastupilo u finalu.

Potpuni rezultati natjecanja:epl_rezultati-2016