Ubojita Slatina umalo prosula nemoguće

Iako je Slatina u prvom dijelu pa i većim dijelom drugog poluvremena odigrala možda i najbolju utakmicu ovog proljeća, ogromna prednost umalo se istopila s posljednjim minutama ove, na koncu, itekako uzbudljive nogometne predstave. Za u prvom poluvremenu sjajne domaćine zabili su Ibričić i Bubaš dva puta. U posljednjim minutama dva je puta sudac Fejer zbog prekršaja neopreznog Čovića na gostujućim napadačima pokazao u smjeru bijele točke, a oba je puta siguran izvođač najstrože kazne bio Hrvoje Mladen. Unatoč sveopćoj opsadi gostiju Slatina je izdržala taj pritisak i uspjela doći do nove prvenstvene pobjede.

Što se tiče same postavke igre trener Pemper svjesno je prepustio gostima loptu i posljedični posjed, no svoju je momčad ”postrojio” u dva uska obrambena bedema ispred kojeg su poput predatora vrebali Vicić i Bubaš. Upravo je spomenuti dvojac vješto izvlačio visoko postavljenu gostujuću obranu, a nakon brojnih ukradenih i presječenih lopti od strane jučer visoko koncentrirane Slatine, spomenuti je dvojac brzom sigurnom distribucijom inicirao ubojite kontre u čijoj je završnici sudjelovao velik broj igrača, a posebice je za taj segment igre bio raspoložen Ibričić koji je i izuzetno efektno završio prvu od njih pogodivši iz voleja suprotan ugao nemoćnog Vrbančića nakon što ga je dugom loptom mikroskopski precizno  pogodio Bubaš. Gotovo identična akcija dogodila se samo tri minute kasnije no ovog puta Ibričićevom udarcu ispriječila se vratnica. Isti dvojac, samo u zamijenjenim ulogama, bio je na velikoj sceni i u 13.minuti. Ibričić je povukao kontru, asistirao Bubašu, a isti ostavio u prašini gostujuću obranu i mirno pogodio za povećanje prednosti Slatine. Iako daleko od tog da su briljirali, imali su i gosti svoje prigode. Nakon jednog kornera potpuno sam u srcu slatinskog kaznenog prostora ostao je Stubičan no njegov pokušaj fijuknuo je pokraj vratnice. Na jednoj dobroj povratnoj lopti bio je Orejaš u 31.minuti no bio je neprecizan. Šaponja je ”idealno” poslužio gostujućeg igrača Stubičana  u 38.minuti izbivši prekratko loptu do spomenutog da bi njegova bomba upućena s nekih dvadesetak metara opasno liznula gredu slatinskog gola. Na drugoj strani u situaciji dva na jedan ostali su Vicić i Bubaš, no potonji ovaj puta nije uspio tek s nekoliko metara pogoditi gol gostiju. Zato mu je to pošlo za nogom u posljednjoj minuti prvog dijela. Ponovno je ”sin vjetra” bio prebrz za kompletnu obranu gostiju pa tako i za nesretnog istrčalog vratara kojeg je lukavo vrškom kopačke prebacio za ogromnih 3:0.

Gosti su bili još jaloviji u nastavku utakmice, a Slatina je ponovno iz nekoliko kontri propustila priliku deklasirati renomiranog protivnika. U 50.minuti lijepo su kombinirali Kupres i Bubaš ponovno izbacivši Ibričića u gotovo stopostotnu šansu no lopta je završila pokraj vratnice. Mogao se i Šantavec 62.minuti upisati u strijelce no konačno je i Vrbančić nešto obranio. ”Nagrada” promašaj utakmice završila je u kapetanovim rukama. Igrala se 71.minuta, Šantavec je odradio sjajan posao na desnom boku i idealno poslužio Bubaša koji sa sredine gola sa udaljenosti od tek nekih pet metara nekako uspijeva prebaciti okvir vrata. A onda spektakl. Gotovo iz ničega uspjeli su se vratiti gosti u posljednjih 13.minuta utakmice. Spomenuta koncentriranost Slatine je potpuno iščezla, Čović je bio samo posljednji faktor u nizu brojnih slatinskih propusta i gosti su iz dva jedanaesterca došli na korak do raja. Ipak, na sreću domaćina, bez obzira što je falilo jako malo, nisu uspjeli u tome i Slatina je zasluženo slavi  u susretu u kojem je umjesto spašavanja žive glave mogla popraviti gol razliku.

1. HL Bj.-Kc.-Vt.

24.kolo

SLATINA       3

KRIŽEVCI      2

SLATINA Stadion Antuna Tone Butorca. Gledatelja: 100. Sudac: Dražen Fejer (Bjelovar). Pomoćnici: Tomislav Jeličić i Kristina Kostelac (Bjelovar). Strijelci: 1:0 – Ibričić (8), 2:0 – Bubaš (13), 3:0 – Bubaš (45), 3:1 – Mladen (77-11m), 3:2 – Mladen (86-11m).

SLATINA: Nađ, Petrinjak, A.Šaponja, Pecolaj, Ibričić (od 72.Ciglar), Vurdelja, Bubaš, Vicić (od 90.Rupčić), Kupres, Šantavec, Knežević (od 72.Čović, od 90.S.Šaponja). Trener: Damir Pemper.

KRIŽEVCI: Vrbančić, Jandrašec, Blagaj, Švagelj, Mladen, Božović (od 65.Pavlic), Novak (od 65.Zidarić), Orejaš, Sučić, Tihelka, Stubičan (od 46.Višak). Trener: Mihael Miklečić.(dj/Foto:Robert Turkalj)