Ubodom Petrinjaka Slatina srušila Bilogoru

Zanimljiva i sadržajna bila je utakmica u kojoj je gol Denisa Petrinjaka donio sva tri boda Slatini protiv drugoplasirane Bilogore iz Grubišnog Polja.

Prva zrela prigoda stigla je u 7. minuti za domaćine no nesebična asistencija Kupresa za Bubaša bila je tek mrvicu prejaka. Uzvratili su gosti u 15. minuti preko Škoje no njegovu bombu s dvadesetak metara atraktivno je ispod grede iščupao Embrešić. Samo dvije minute kasnije Hrahovski je potegao još snažnije no više iskosa, a lopta je, nakon što ju je vršcima prstiju dotaknuo vratar Slatine, zatresla vratnicu. Praktički u istoj minuti na drugoj strani terena Pecolaj lukavo podvaljuje za Bubaša, a isti tuče snažno, ali i neprecizno. I onda u trećoj minuti nadoknade prvog dijela iz skraćenog kornera Slatina dolazi do vodstva. Pecolaj je ubacio oštro na prvu vratnicu gdje je najbrži i najsnalažljiviji Denis Petrinjak.

U nastavku je bilo sve više nervoze i kod jednih i kod drugih. Gotovo da nije bilo igrača na terenu koji nije imao nešto za reći sucu Rupčiću. Gosti su u tom periodu očekivano bili aktivniji u pokušajima da dođu do izjednačenja, a Slatina je iz obrambenog garda strpljivo čekala prigodu da zada konačan udarac. Zanimljivo, nakon što je na poluvremenu zbog ozljede igru primoran bio napustiti mladi vratar gostiju Hostička, njegovo je mjesto među vratnicama zauzeo igrač Roko Dukić. A on je svoj posao za razliku od suigrača odradio besprijekorno, skinuvši opasan pokušaj Bubaša, a u samoj završnici i zicer Pecolaju. Najbliže izjednačenju gosti su bili u posljednjim minutama igre kada je nakon jedne gužve udarac Ostrmana zaustavila vratnica, a odbijenu loptu na nogu Nikolića s gol crte očistila slatinska obrana. U sudačkoj nadoknadi Bilogora je ostala bez dva igrača. Prvo je u 93. Brazilac Vinicius zaradio drugi žuti karton zbog preoštrog starta, a nervozni Ostrman dva u istoj 94. minuti zbog prigovora na sudačke odluke.

1. NL Bj Kc Vt – 25. kolo

SLATINA              1

BILOGORA          0

SLATINA Stadion Antuna Tone Butorca. Gledatelja: 100. Sudac: Karlo Rupčić (Kalinovac). Pomoćnici: Margareta Žeđa (Prugovac) i Karlo Gjurašin (Koprivnica). Strijelac: 1:0 – Petrinjak (45)

SLATINA: Embrešić, Šuntić, Petrinjak (od 46. Dijanešić), Farkaš, Piskać, Bubaš, Knežević (od 46. Fotez), Kupres, Potočki (od 46. Hudoletnjak), Bogati (od 85. Brozović), Pecolaj. Trener: Darko Krsnik

BILOGORA: Hostička (od 46. Nikolić), Hrahovski (od 68. Stanković), Dukić, Škojo (od 68. Horvat), Lukaš, Stanić (od 66. Vinicius