DOGAĐANJANASLOVNICAUDRUGE

U Slatini obilježen Dan antifašističke borbe polaganjem vijenaca i lampiona

Povodom Dana antifašističke borbe, koji se obilježava danas 22. lipnja, u Slatini su položeni vijenci i zapaljeni lampioni kod spomenika NOB-u.

Komemoraciju je organizirao Grad Slatina, a počast su odali članovi Gradskog vijeća Ratka Turk i Mile Maksimović. Sudjelovali su i Ljubinka Pavlović, predsjednica Vijeća srpske nacionalne manjine Grada Slatine, te Milena Lazić, predsjednica Vijeća srpske nacionalne manjine Virovitičko-podravske županije.

Obilježavanju je nazočio i Srđan Đuričić, ravnatelj Zavičajnog muzeja Slatina.

Polaganjem vijenaca i paljenjem lampiona odana je počast sudionicima narodnooslobodilačke borbe i svim žrtvama fašizma.

(tks/Foto:Ratka Turk)

 

Možda će vas zanimati i ...

Back to top button