U otvorenoj utakmici Slatina nadvisila Garić

U utakmici 5. kola 4. lige Slatina je jučer na domaćem terenu svladala Garić iz Garešnice rezultatom 3:1.
Iako su gosti poveli već u drugoj minuti Slatina je vrlo brzo preuzela konce igre u svoje ruke pa je poravnanje rezultata stiglo u 21. minuti preko Bubaša, a samo dvije minute kasnije za vodstvo se pobrinuo Kupres.  Gol odluke stigao je početkom nastavka, a postigao ga je Vurdelja odmjerenim udarcem iz slobodnog udarca.
Sama utakmica bila je poprilično živa baš po ukusu publike. Bilo je tu svega, od katastrofalnih pojedinačnih pogrešaka, mnoštva lijepih akcija, brojnih prigoda s obje strane terena, ali i golova. Bez obzira što su i gosti imali svoje itekako izgledne prigode pa i šokantno početno vodstvo,  kad se podvuče crta s obzirom na sve viđeno što su ga pružila ova dva kluba, pobjeda Slatine čista je kao suza. Vrlo dobru igru, unatoč već spomenutom podatku o neuobičajeno velikom broju ”prodanih” lopti, pokazali su svi igrači Slatine kojima je trener Pemper ukazao šansu.

U ostalim utakmicama 5. kola Virovitica je uspjela u Križevcima nadoknaditi minus dva i doći do iznenađujućeg boda. Papuk se u Orahovici dosta mučio sa Tomislavom iz Bereka, ali je ipak uspio doći do vrijedne 2:1 pobjede. Nepobjedivi stroj Tehničara zaustavljen je u Kalinovcu.  Naime nominalni domaćin Graničar uspio je otrgnuti bodove aktualnim prvacima iz Cvetkovca odigravši susret bez golova. U dvoboju novaka u ligi Čazma je s 2:1 slavila u Ferdinandovcu.

Iduće subote Slatina gostuje u Virovitici.

1. liga Bj.-Kc.-Vt.

5.kolo

SLATINA               3

GARIĆ                   1

SLATINA Stadion Antuna Tone Butorca. Gledatelja: 100. Sudac: Matko Gabaj (Koprivnica). Pomoćnici: Dević i Tudić. Strijelci: 0:1 – Deželić (2), 1:1 – Bubaš (21), 2:1 – Kupres (23), 3:1 – Vurdelja (52).

SLATINA: Radonjić, Petrinjak, Pecolaj, Stjepić, Vurdelja, Bubaš (od 78.Potočki), Jozić, Jendrašić (od 72.Šantavec), Kupres, Čubelić (od 90.Bičanić), Hodak (od 52.Hrgetić). Trener: Damir Pemper

GARIĆ: Dubravac, Batinić, Vaclavek, Purkić, Havliček, V.Rijetković, Bašljan (od 69.Zdjelar), Kožuhar (od 69.Mihatović), Deželić (od 90.Kapan), Kolar, L.Rijetković (od 29.Dergez). Trener: –

(dj/Foto: Robert Turkalj i Damir Jukić)