Sloga šokirala Slatinu

Pobjednička serija Slatine zaustavljena je kada se malo tko tome nadao. Iako je doputovala u Slatinu bez ”pola obrane” Sloga je uspjela iznenaditi favorizirane domaćine.

A izgledalo je kao da će Slatina produljiti seriju na 6 pobjedničkih utakmica. Naime gosti su nesmotreno skrivili najstrožu kaznu na Kupresu već u 8. minuti, a siguran realizator bio je Bubaš. Da bi stvar po goste bila još gora u 17. minuti ozlijedio se prvi vratar Čiš i na vrata je silom prilika morao tek nedavno inaugurirani trener Goran Bulić. Dok se još Sloga nakon tih šokantnih zbivanja tražila po terenu dvije matne situacije propustio je zabiti Bubaš. Bez obzira na vodstvo Slatina je bivala sve nervoznija, a gosti su polako počeli dobivati kisik na pogon brzonogih napadača Zdelara i Felipea. I upravo je potonji napravio pravi mali show u 29. minuti super precizno pogodivši nakon slaloma u kojem je nanizao nekoliko čuvara. Stvari su se u potpunosti promijenile kada je Dorian Bogati ostavio suigrače na cjedilu zaradivši isključenje zbog starta s leđa.

Tu figuru više na terenu gosti su naplatili u 4. minuti nastavka. Felipe je dugom loptom rasporio obranu Slatine pronašavši usamljenog Zebeca, a isti hladnokrvnom reakcijom doveo svoju momčad u rezultatsku prednost. Usprkos borbenosti Slatinčani nisu mogli ozbiljnije zaprijetiti Buliću dok su gosti strpljivo čekali prigodu da zadaju konačan udarac i dočekali je u sudačkoj nadoknadi. U nastojanjima da dođe do izjednačenja Slatina je u potpunosti zaboravila na svoj gol pa je nakon jedne kontre Zdelar udario taj posljednji pečat na zasluženu pobjedu družine iz Zdenaca.

1. NL
  2. kolo

SLATINA     1

SLOGA        3

SLATINA Stadion Antuna Tone Butorca. Gledatelja: 150. Sudac: Mario Brunec (Koprivnica). Strijelci: 1:0 – Bubaš (8-11m), 1:1 – Felipe (29), 1:2 – Zebec (49), 1:3 – Zdelar (90).

SLATINA: Embrešić, Šuntić (od 86. Knežević) Petrinjak (od 46. Piskać), Farkaš, Bubaš, Kupres, Potočki, Hudoletnjak (od 75. Fotez), Dom.Bogati, Pecolaj, Dor.Bogati. Trener: Darko Krsnik

SLOGA: Čiš (od 17. Bulić), I.Stjepić, Duspara, Z.Špoljarić (od 65. Yahya), Zdelar, Felipe, Mataija, Alef, D.Stjepić, Zebec, Pranjić (od 74. P. Špoljarić). Trener: Goran Bulić

Isključenja: Dorian Bogati (44 – crveni karton)