Slatinski rukometaši pomeli i Našičane

Odličnom igrom slatinski su rukometaši pobijedili našički Nexe 2 poklonivši tako vjernoj publici u ovom oproštajnom nastupu, s obzirom da se radilo o posljednjem 9.kolu jesenskog dijela prvenstva, čak 6.-u uzastopnu pobjedu. Trenutak odluke zbio se početkom drugog poluvremena kada je pri rezultatu 20:19 Slatina posložila svoje obrambene redove, a zatim iz brzih kontri uništila svaku nadu do tada solidnih Našičana. Serijom od 10 lakih golova, a bez iti jedne kapitulacije raspoloženog vratara Šomođija, Slatina odlazi na 30:19 i tu je priči bio kraj.

Trener Slatine Vladimir Borbaš posljednje minute dao je prigodu i momcima s klupe, a konačan rezultat utakmice bio je 39:29. Čak 26 golova, gotovo poput cijelog našičkog sastava, postigao je slatinski ljevoruki tandem Lisinski – Čurić. Sjajni Matija Lisinski zaustavio se na brojci 14, istini za volju od toga 6 je golova postigao iz sedmeraca, dok je nezaustavljivi Fran Čurić svih 12 golova postigao iz igre.

Obrana je  u drugom dijelu bila fenomenalna, posebice prednji Butorac i čvrsti blok Dragojević-Lukac-Poje-Mataija. Osim zbog brojnih obrana, vratara Šomođija valja i pohvaliti zbog prave ”quarterback” igre, gdje je manirom najboljih američkih razigravača u klasičnom football-u, podijelio gotovo desetak ultra preciznih dodavanja preko cijelog terena za lake egzekucije hitrih i nezadrživih mu suigrača. Jedan od ključnih momenata ove velike pobjede dogodio se potkraj prvog dijela kada je zbog burne reakcije na sudačku odluku do kraja utakmice isključen Bočkaj, jedan od najiskusnijih igrača  u slatinskim redovima.

Od prve minute zbog ozljede nije bilo ni Berkeca pa je isključenje prvog ideologa igre slatinskog sastava bilo još jedan šokantni udarac ambicijama slatinskog kluba i to u trenucima kada igra usprkos minimalnoj prednosti i nije bila na nekoj zadovoljavajućoj razini. No ipak taj trenutak iznenađujuće je završio pozitivnom mobilizacijom ostatka sastava koji je od tada djelovao kao odlično podmazani kompaktni stroj odigravši cijelo poluvrijeme gotovo u jednom dahu.

Po završetku susreta zabilježili smo i iskrenu reakciju Bojana Bočkaja koji se ispričao suigračima, treneru i publici zbog nepromišljene reakcije, a sretan zbog novog trijumfa i uopće dobre igre tijekom cijelog jesenskog dijela prvenstva bio je trener Vladimir Borbaš, rekavši da je kao jedina mrlja zabilježen ostao loš nastup i poraz protiv Virovitičana, gdje njegova ekipa još nije bila na stupnju spremnosti na kojem je danas. Naravno da se od srca zahvalio i vjernoj publici koja je i subotu bila na visokoj razini baš poput i sjajnih slatinskih rukometaša.