Slatinski biciklisti ponovno sjajni organizatori utrke na Bunariću

Nedavnom aktivacijom slatinskih biciklista okupljenih pod kapom Biciklističkog kluba Slatina ponovno je, zahvaljujući upravo njihovom poduzetnošću i sportskom duhu, zaživio projekt biciklističke MTB utrke na popularnom slatinskom izletištu Bunarić. Dvije je godine prošlo od održavanja ove utrke koja je bila dio natjecateljskog kalendara uvijek atraktivne Slavonsko brdske biciklističke lige. S obzirom na prijašnju sjajnu organizaciju slatinskih biciklista organizatori lige spremno su ubacili slatinsku utrku u ovogodišnji kalendar lige. Tako su se prošle nedjelje na Bunariću okupili ponajbolji vozači MTB bicikala iz bliže regije kako bi odmjerili snage na uvijek tehnički izuzetno zahtjevnoj stazi što su je uredili vrijedni članovi Biciklističkog kluba Slatine. Uređeni krug jubilarne 10.utrke lige punog imena ”MTB XCO Bunarić Giant”’ iznosio je 5,5 kilometara, a visinska razlika po krugu iznosila je 180 metara. Osim majstora vožnje opasnim strmim šumskim puteljcima s područja cijele  Slavonije i Baranje, na slatinskom Bunariću vozili su i predstavnici klubova iz Bosne i Hercegovine te Mađarske, tako da je utrka imala i međunarodni karakter. Na startu se pojavilo njih 60, a zavisno od godišta i duljine staze, natjecali su se u 8 različitih kategorija. U kategoriji juniora pobjedu je odnio Borna Katić (BK Lood-Orahovica) dok je Luka Kovač (BK Osijek 2010) slavio u kategoriji kadeta. U kategoriji ”sport” najbrži je bio Peter Nenzl (Imperator team) dok su ispod njega na pobjedničkom postolju stajali Žarko Varižić (Individualac) i Karlo Katinić (BK Festung). Kategorija ”elite” pripala je Saši Jeftiniću (BGK Tuškanac), Petar Meszaros bio je drugi, a Darko Čop (Festung) treći. Mađar Peter Nagy (Imperator) slavio je u kategoriji ”veteran A” dok je čast domaćina drugim mjestom u istoj kategoriji obranio Nino Margaretić, inače alfa i omega ove slatinske utrke. Pobjednik kategorije ”veteran B” bio je Tihomir Kovač (BK Osijek 2010) dok su se iza njega plasirali Virovitičani Igor Bajser i Saša Leš. Prvo mjesto u kategoriji ”veteran C” odnio je Ivan Udovičić (BK Lood). Drugi je bio Krešimir Pavičić (BBK Požega), a treći sveprisutni biciklist maratonac Donjomiholjčan Siniša Crnčan (BK Maraton). Najbrže u konkurenciji žena bila je Mateja Cah (BK Bor) dok je drugo mjesto zauzela Jelena Vukosavljević iz Laktaša. Osim Biciklističkog kluba organizaciju utrke potpomogla je i Turistička zajednica grada.(dj/Foto:Robert Turkalj)