Slatini bodovi protiv neugodnog Olimpijca

Slatina je otvorila prvenstvo pobjedom i to je najvažnije, a da se moglo bez peripetija i bez nepotrebnog trilera u posljednjim minutama moglo se je.

Prva utakmica prvenstva druge lige počela je u svečarskoj atmosferi. Naime prije početka susreta ispred HNS-a medalje pobjednicima natjecanja Kupa regije istok malonogometašima Slatine, ali i pehar kapetanu Borisu Biharu  uručio je delegat utakmice Damir Vargović.

A već davno nismo vidjeli Slatinu u punom i tako jakom sastavu. Trener Bogati imao je na raspolaganju ne dvije već gotovo tri kompletne moćne četvorke. No i druge strane terena Županjci su imali jaka oružja u vidu Stipe Čavića, iskusnog Jelčića, silno vještog haklera Tunukovića i  godinama ponajboljeg vratara ovih prostora Marija Banovića. I baš kako je bilo na papiru, s obzirom da je i Slatina počela susret sa svojom mladom atomskom četvorkom, tako je bilo i na terenu. Naime već u 2. minuti neobranjivo je potegao Jelčić za blagi šok i muk na tribinama. Tu tišinu tek nekoliko sekundi kasnije u euforiju je pretvorio Marin Zdelar poentiravši iz solo akcije praktički odmah po izvođenju lopte s centra. Nakon tog ludog početka Slatinčani su uzeli stvari u svoje ruke i odličnom igrom polako počeli graditi put ka sigurnoj pobjedi. Već do poluvremena bilo je 5:2 za odličnu Slatinu.

I u nastavku gledali smo dopadljivu predstavu u kojoj je Slatina svoju bolju igru naplatila još jednim golom. Strijelac tog, a svog drugog na utakmici, već u drugoj minuti nastavka bio je Dominik Bogati. I prolazilo je tako vrijeme, Slatina je bez ikakve muke kontrolirala igru i rezultat. Čak i kada je Čavić smanjio na 6:3 u 32. minuti nitko  pa vjerujemo čak niti momčad Olimpijca nije u tim trenucima pomišljala da se može vratiti u igru. A onda je Slatina imala desetarac kojeg je Rupčiću skinuo Banović, u 38. minuti prvo opuštanje Slatine kažnjava Čavić, a na početku posljednje minute još jednu neozbiljnost domaćina kažnjava Tunuković i eto gostiju na samo minus jedan. Osim toga gostima je falio samo jedan akumulirajući prekršaj domaćina da bi došli do deseterca i iz ničega posljednje sekunde donijele su ogromnu strepnju u redovima igrača, ali i navijača Slatine. Na svu sreću iz te kaotične situacije s dvije sjajne obrane Slatinu je izvukao vratar Dominik Nikšić i domaćini ipak zasluženo slave, ispostavilo se, ipak prerano upisanu pobjedu.

1. HMNL istok

1.kolo

SLATINA                              6

FUTSAL OLIMPIJAC         5

SLATINA Dvorana SŠ Marka Marulića. Gledatelja: 80. Suci: Mario Nađ (Donja Pištana) i Mihael Gobac (Virovitica). Strijelci: 0:1 – Jelčić (2), 1:1 – Zdelar (2), 2:1 – Dom. Bogati (9), 3:1 – Zdelar (11), 4:1 – Kupres (12), 4:2 – Tunuković (18), 5:2 – Čović (19), 6:2 – Dom. Bogati (22), 6:3 – Čavić (32), 6:4 – Čavić (38), 6:5 – Tunuković (40).

SLATINA: Nikšić, Stjepić, Dom.Bogati, Dor.Bogati, Zdelar, Rupčić, Šantić, Bihar, Knežević, Bubaš, Kupres, Mataija, Čović, Spudić. Trener: Damir Bogati

FUTSAL OLIMPIJAC: Banović, Štefančić, Jelčić, Čavić, Tunuković, Marić, Joskić, Panđa. Trener: Toni Josić