Slatinčani uspjeli slomiti otpor Rugvice

Teško i s velikom dozom grča u igri uspjela je Slatina ipak nekako slomiti otpor Rugvice i doći do jako važne pobjede.

Slatinčani su u posljednje vrijeme poprilično zahuktale rukometaše Rugvice dočekivali u nimalo lagodnom periodu s obzirom na dva uzastopna poraza. Gosti kao što smo već i rekli nimalo bezazleni, a i prisustvo prvog čovjeka rukometne struke u Hrvata po svemu viđenom večeras bilo je ipak dodatan uteg inače lepršavim Slatinčanima. Slatina je na kraju pobijedila i to je jedino što je bitno u ovom trenutku no do te pobjede valjalo je pustiti i zadnju kap znoja.

U prvom dijelu (14:9) Slatina je i uz oveći broj tehničkih grešaka kontrolirala igru i rezultat, a najveće zasluge za to idu čvrstoj obrani predvođenoj vratarom Frajhautom.

Sasvim zadovoljavajuće otvorila je Slatina i nastavak te utakmice prepune nesvojstvenih grešaka i od jedne i od druge momčadi. U 38. minuti bilo je i više nego lagodnih plus 5 i Slatina je pozvala time out. Nakon toga Rugvica kao da je dobila neku novu energiju što se nikako nije moglo reći za domaće rukometaše. Slatina je teško dolazila do gola, a i kad bi nekako probila tu tada izgledalo je čeličnu barijeru ispriječio bi se sjajni gostujući vratar Zvonimir Hrka. Stvari po domaćine još je više otežao Hrkin kolega s klupe Ivanković skinuvši dva sedmerca. Taj neočekivani post Slatine potrajao je dugih deset minuta kada se za reanimaciju pobrinuo Lisinski (19:16). No problemi Slatine nisu nestali s tim golom. Nekih 6. minuta prije skraja osokoljeni gosti dolaze na itekako uhvatljivih minus 1 (20:19) no niti oni nisu izdržali u velikom pritisku same završnice te uz nekoliko vlastitih uzastopnih grešaka i golove Lisinskog i Greganića s druge strane terena ipak bivaju prisiljeni isukati bijelu zastavu za novu pobjedu Slatine i prekid mini crnog niza.