DOGAĐANJANASLOVNICA

Slatinčani super uvjerljivi protiv Valpova

Slatina je odličnom igrom, jednom od najboljih od kad ju s klupe vodi Dražen Venus, prilično lako dobila Valpovku.

”Proljetna” premijera imala je i svoj svečarski uvod. Naime, prije utakmice Ilija Nikolić zamjenik gradonačelnika koji obnaša dužnost gradonačelnika i Tomo Tomić predsjednik gradskog vijeća uručili su  priznanje Zajednice športskih udruga mladoj U-11 selekciji  rukometnog kluba koju vodi Vladimir Gojković, a ono za najbolju slatinsku momčad u prošloj godini rukometašima odnosno kapetanu Igoru Dragojeviću uručio je predsjednik ZŠU Slatina Miran Janečić.

Sama utakmica u svom je otvaranju protekla u ispitivanju snaga no već u 10. minuti Slatina polako počinje stiskati papučicu gasa zidajući put ka pobjedi. Sjajnu je premijeru u ulozi prvog vratara imao Leon Loparac. Njegovim obranama i sa čak 7 golova Hankića pola posla je bilo odrađeno već prije odlaska na odmor (19:15).

I u nastavku slatinski su rutineri čvrsto držali uzde igre, a konačna presuda gostima stigla je već u 40.minuti kada je Antonio Butorac dva puta zaredom pogodio prazna vrata Valpovčana za ogromnih plus osam (26:18). Valpovčane je uništila udarna sedmorka Slatine, a minute su još dobili Berkec, povratnik Momčilo Filipović i Brnada koji se također s nekoliko obrana iskazao u završnici utakmice. Tamo gdje je priču započeo Hankić u drugom dijelu završio ju je nezaustavljivi Repić.