Slatinčani rutinski preko upornog Borova sačuvali prvo mjesto

Slatina je svladala Borovo, čak i s povećom razlikom, upisavši nove bodove prijeko potrebne u očuvanju vrha ljestvice i time učinila ono što se očekivalo od nje u ovom susretu. I to je ono što jedino važno. Naime, nakon iscrpljujuće  bitke u prošlom kolu i bilo je teško za očekivati da će Slatinčani biti baš ”sto posto” u ovom susretu. Čak je fizika i bila donekle na mjestu što se ne može isto reći i za jednu vrst emotivne potrošenosti koja je bila vidljiva dobrim dijelom utakmice protiv mlade ekipe iz Borova. Gosti su na samom početku i iskoristili tu letargičnost Slatinčana no do sredine prvog dijela stvari su polako počele sjedati na svoje mjesto i Slatina je stigla preokrenuti rezultat u svoju korist. I u nastavku vidjeli smo sličnu igru u kojoj su domaćini, barem smo stekli takav dojam, igrali koliko je bilo potrebno da gosti ne bi učinili taj dodatni iskorak kojim bi došli do velikog iznenađenja. Blagu zabrinutost ponovno brojne publike domaćini su konačno odagnali deset minuta prije kraja kada Dragojević zabija kontru za 25:20. Nakon toga gosti su položili ”koplje” i utakmicu su domaćini rutinski priveli kraju. Ako bi trebali nekoga izdvojiti uprijet ćemo prstom u Martina Lukca koji se istaknuo s visokim postotkom realizacije. Baš kao i Lukac šest je golova postigao i Mataija, a najefikasniji u redovima Slatine bio je Lisinski koji je stigao i razigrati svoje suigrače.