Slatinčani u prvoj utakmici položili ispit

S obzirom da se radilo o prvoj utakmici tek nakon sedam dana priprema, bila je to sasvim solidna partija Slatine, a bez obzira što su veći dio utakmice proveli u podređenom položaju valja pohvaliti zavidnu discipliniranost u igri županijskog drugoligaša koji nije ustupio niti milimetra pred brojnim naletima slatinskih nogometaša. Od prve minute Slatina je preuzela konce igre u svoje noge. Posebice je bio dojmljiv početak susreta kada je nekoliko lijepih akcija završilo opasnim ubačajima Ibričića i Petrinjaka koji su ordinirali po bokovima. Vezni red je također dobro odrađivao svoje zadaće vršeći prilično brzo distribuciju lopte ka završnici, no očekivano  s obzirom na ovaj dio priprema, i prilično neprecizno uslijed mrvicu prebrzih rješenja.  I u nastavku susreta Slatinu je najviše u potrazi za golovima kočio taj spomenuti segment, prebrza kontra odnosno previše okomita igra ka napadačima koju su s lakoćom ispresijecali pravovremeni članovi obrane Borove.

Istini za volju imala je Slatina podosta tzv. poluprigoda, odnosno udaraca sa distance. Jedan takav u prvom je dijelu iz poluvoleja gotovo s 25 metara u prekrasan gol pretvorio Bubaš. Jedan Kupresov volej fijuknuo je pokraj vratnice, a od još nekoliko prigoda Slatine ne možemo zaobići fantastičnu gotovo nemoguću reakciju gostujućeg vratara Šameca kada je nakon preciznog ubačaja Vukomanovića spriječio sigurnu egzekuciju Ciglara koji je pucao tek s možda nekih pet metara.

Novopridošli vratar Slatine Zdenko Nađ nije imao potrebe za intervencijom u prvih 45.minuta utakmice, no na samom početku drugog dijela nesporazumom Pecolaja i , pretpostavljamo Šaponje, Gegić je iznenada dobio prigodu poravnati no Borovec je nogom refleksno spriječio najgore. Uz još nekoliko nepreciznih pokušaja Slatinčana, te još jednu prigodu Borove, koju si je sam nakon solo akcije u samoj završnici složio Obžetić, susret je završio nakon poentiranja sve boljeg mladog Rupčića koji se je odlično snašao u iznenadnoj prigodi. Iako smo spomenuli kompaktnost i ujednačenost gostiju, ne možemo ne spomenuti odličnog igrača-trenera Samuela Spudića, istinsku vrijednost koja daje balans između obrane i veze u igri Borove. (Tekst i foto: dj)

• SLATINA         2
  • BOROVA         0

Pomoćno igralište Stadiona Antuna Tone Butorca. Gledatelja: 50. Sudac: Jurica Culej (Slatina). Pomoćnici: Kokorić i Nikolić. Strijelci: 1:0 – Bubaš (18), 2:0 – Rupčić (89).

• SLATINA: Nađ, Petrinjak, Pecolaj, Vurdelja, Ibričić, Vukomanović, Bubaš, Kupres, Šantavec, Vicić, Ciglar (još su igrali: Borovec, Knežević, Šaponja, Bihar, Čović, Rupčić, Mudri)
    Trener: Damir Pemper
  • BOROVA: Šamec, J.Vuzem, A.Vuzem, Muselin, E.Vračarić, Ž.Vračarić, Spudić, Tuđina, Vujičić, Gegić, Obžetić  (još su igrali: A.Vuzem, Bosanac, Podnar, Doležal)
    Trener: Samuel Spudić