Slatinčani osvojili Europu: Eva Gal zlatna pobjednica Europskog kupa, Fran Bišćan zasjao s dva srebra

Na međunarodnom turniru u kickboxingu  ”WAKO European cup Karlovac 2019.” koji je prošloga vikenda, od 8. do 10. veljače, održan u Karlovcu okupilo se respektabilnih 179 klubova iz 30 zemalja sa 1890 boraca, među kojima su nastupili i borci iz Taekwondo kluba Slatina.

Desetogodišnja Eva Gal, unatoč činjenici što se po prvi puta borila u punom kontaktu u disciplinama kick light i light contact, pomela je konkurenciju.
Naime osvojila je zlato u kick lightu i srebro u light contactu za starije kadetkinje do 16 godina.

Fran Bišćan je osvojio dvije bronce u kick i light contactu u kategoriji stariji kadeti do 63 kilograma, a malo mu je nedostajalo da uđe u finale kick lighta, vodio je 5 sekundi do kraja i opomenom izgubio finale.
Fran Kozjak je osvojio treće mjesto u light contactu za kadete do 47 kilograma, dok Luka Vreš nije imao sreće, jer je u prvom kolu dobio borca koji je već pobjeđivao na ovom turniru, a četiri je godine stariju od Luke.
Vrlo uspješne slatinske borce na ovom jakom međunarodnom turniru u kickboxingu vodio je trener Mario Vreš.
(mf/Foto: TKD Slatina)