Slatina zaustavila nepobjedive Cvetkovčane

U borbi Davida i Golijata Davida je dijelilo tek nekoliko sekundi do potpunog iznenađenja, no i bez obzira na primljeni gol u posljednjoj minuti Slatina je imala više razloga za slavlje. Po svemu do sad prikazanom novak u ligi Tehničar iz Cvetkovca bio je veliki favorit protiv igrački desetkovane Slatine (Radonjić, Pecolaj, Bubaš, Ciglar), a i pozicija na ljestvici i maksimalan bodovni učinak (27!) ukazivali su na još jedno lako odrađivanje posla od strane igrački moćne družine vođene još itekako opasnim Krunom Lovrekom, inače i prvim strijelcem lige.

Usprkos početnoj dominaciji gostiju Slatina se nije libila zaprijetiti kad god je imala prigodu, a iz prve takve Emanuel Kristić krasno je izvana pogodio suprotni ugao nemoćnog Sudeca. Jedna od brojnih ubačenih lopti u šesnesterac domaćina po prvi put je pronašla put do mreže nakon Lovrekovog preciznog poluvoleja iz 24.minute. Praktički drugi prelazak preko centra igrališta Slatina ponovno kapitalizira rezultatskom prednošću. Ponovno je Emanuel probio desnim bokom te ubacio, a brat Nikola Kristić atraktivno zabio pod gredu.

Totalna viktorija igrala se u nastavku ovog susreta. Izostancima desetkovana Slatina s osam praktički juniora hrabro je odolijevala neviđenim naletima favoriziranih gostiju nekoliko puta i opasno zaprijetivši obrani gostiju koja je u želji za brzim izjednačenjem bila postavljena duboko u polovici slatinskog dijela igrališta. Sve prigode Tehničara bilo je pak nemoguće prebrojati no ono što je propustila slatinska obrana u nekoliko je navrata fantastično zaustavio mladi vratar Virag. Niti nišanske sprave nisu bile najbolje podešene igračima lidera iz Cvetkovca čemu posebice svjedoči i zapucan jedanaesterac od strane Lovreka iz 63.minute. Ipak možda i najveće iznenađenje prvenstva spriječio je Tihelka gotovo očajničkim udarcem glavom u padu kada je lopta, na veliku radost brojnih gostujućih navijača, nekako pronašla put do mreže.

Međužupanijska Bj.-Kc.-Vt.

10.kolo

SLATINA              2

TEHNIČAR           2

SLATINA Stadion Antuna Tone Butorca. Gledatelja: 100. Sudac: Avdo Gadžo (Bjelovar). Pomoćnici: Abdić i Lagundžija. Strijelci: 1:0 – E.Kristić (11), 1:1 – Lovrek (24), 2:1 – N.Kristić (34), 2:2 – Tihelka (89).

SLATINA: Virag, Čović, Vukomanović, E.Kristić, Butek, Vurdelja, N.Kristić (od 90.S.Šaponja), Kupres, A.Šaponja, Suhi, Mudri (od 43.Knežević, od 80.Dmitrović). Trener: Zoran Mandić

TEHNIČAR: Sudec, Belovari, Bartolović (od 64.Baričić), Grabar, Milek (od 76.Firbas), Hudak, Markušić, Jadanić, Mihoković (od 46.Tihelka), Lovrek, Kocijan. Trener: Roman Sović

(dj / Foto: Damir Jukić)