Slatina uzela mjeru i najljućem rivalu

Devedeset minuta dugo iščekivanog županijskog obračuna svelo se na puku borbu i čekanje protivničke pogreške, a u takvoj prilično izjednačenoj utakmici Slatina je uspjela jednom preko Bubaša ubosti i doći do slatke pobjede nad veliki rivalom.

Većina, inače malobrojnih, uzbudljivih situacija dogodila se u prvom dijelu. Mogao je goste u 13.minuti  nakon ubačaja s boka Crvenke u vodstvo dovesti Horaček, no vjerojatno iznenađen prigodom glavom je s udaljenosti od par metara spustio loptu tek u naručje sigurnog slatinskog vratara. Dvije minute kasnije Kupres je dugom loptom lijepo na lijevom boku izbacio Čubelića, a isti nesebično na vrhu kaznenog prostora pronašao Šantaveca koji ljevicom šalje loptu tek nekoliko centimetara izvan okvira gostujućeg gola. Svoj najjači forte, uigranu akciju kod kornera, gosti zamalo nisu iskoristili u 23.minuti kada je kratak u pokušaju da zakuca loptu glavom u mrežu ostao Sandi Kovač. A onda je stigla za ovu utakmicu odlučujuća 29.minuta. Šantavec je po lijevoj stranu odradio rudarski dio posla te ubacio na drugu vratnicu gdje je poput kobre da zada smrtonosni ugriz vrebao uvijek opasni Bubaš. Reakcija slatinskog napadača bila je vrhunska, od mekog prijema, preko odlaganja i izbacivanja iz ravnoteže najbližeg čuvara, pa sve do lukavog slanja lopte u mrežu nemoćnog vratara Tomljanovića. Deset minuta prije odlaska na odmor okrenut leđima od slatinskog gola, s dva čovjeka na leđima, sam si je priliku da izjednači kreirao mladi Hudoletnjak, no odličan udarac, praktički jedini na cijeloj utakmici,  vrhunskom reakcijom kada je to najviše trebalo zaustavio je Radonjić.

U drugom dijelu utakmice list u novinarskoj bilježnici ostao je praktički prazan. Usprkos velikoj želji gostiju da dođu do izjednačenja i slatinskoj da još jednim golom riješi sve dvojbe oko pobjednika, u isprekidanoj igri  s puno prekršaja, zabilježen je tek ostao šut Duvnjaka visoko preko grede iz solidne situacije kada mu je loptu tek kratko u 74.minuti odložio Crvenka. Po posljednjem zvižduku suca Koprića ostat će i upamćeno veliko slavlje slatinskih nogometaša pred svojim navijačima koje je poveo  najbolji strijelac ovog proljeća Čubelić, a koji je, na žalost svojih suigrača, trenera i navijača,  morao izaći iz igre već na poluvremenu zbog neugodne ozljede.

4. NL Bj.Kc.Vt.

19. kolo

SLATINA              1

VIROVITICA       0

SLATINA Stadion Antuna Tone Butorca. Gledatelja: 300. Sudac: Ivan Koprić (Koprivnica). Pomoćnici: Goran Dević (Koprivnica) i Dejan Švagelj (Križevci). Strijelac: 1:0 – Bubaš (29).

SLATINA: Radonjić, Petrinjak, A.Šaponja (od 72.Potočki), Vurdelja, Bubaš (od 90.S.Šaponja), Jozić, Jendrašić, Kupres, Čubelić (od 46.Hrgetić), Hodak, Šantavec. Trener: Damir Pemper

VIROVITICA: Tomljenović, Marković (od 80.Huber), Vinovrški (od 69.Mikičić), Skoko, D.Kovač, Crvenka, Duvnjak, S.Kovač, Reščić, Hudoletnjak (od 66.Puškarić), Horaček. Trener: Samuel Spudić.
(dj/Foto: Damir Jukić)