Slatina uz Momin oproštaj svladala Dugo Selo

Posljednju utakmicu pred slatinskom rukometnom publikom  večeras je odigrao Momčilo Filipović… I da, Slatina je pobijedila Dugo Selo…

Emocije su večeras bile na vrhuncu. Naime, u posljednjoj domaćoj utakmici Rukometni klub Slatina priredio je malo iznenađenje svom dugogodišnjem ”vojniku” koji se po završetku ove sezone odlučio oprostiti od aktivnog igranja rukometa. Uramljeni dres kao zahvalu za sve što je dugi niz godina pružio i ostavio slatinskom rukometu prije početka susreta uručio mu je predsjednik kluba Danijel Kireta.

Između te početne svečanosti i one po završetku, kada su i članovi Udruge Vretenac koji su zdušno bodrili s tribina imali zajedničko fotografiranje s rukometašima, igrao se i rukomet, i to poprilično dobar. Sjajnoj slavljeničkoj atmosferi svakako je doprinijela i vatrena podrška s tribina koja je od samog počeka bila dodatan vjetar u leđa slatinskim rukometašima na putu do oproštajne domaće pobjede. Bez obzira što se gosti nisu predavali sve do posljednje minute period koji je odlučio pobjednika odigrao se već između 10. i 18. minute. Tada su naime Dragojević dva puta te po jednom Gotal, Bertić i Mataija serijom 5:0 odveli Slatinu u mirne vode. I obrana je večeras debelo sudjelovala u trijumfu, a u tom prvom periodu fantastičan je bio i mladi Mateo Lukić na golu Slatine.

Slatina je i nastavku pokazala da je rutina postala njeno jako oružje pa i kad su gosti po koji put pokucali na vrata mogućeg preokreta Slatinčani bi im učas snažno zatvorili vrata. Zvijezde su htjele da to posljednje zatvaranje učini čovjek s početka priče. Bila je 58. minuta i Dugo Selo je stiglo na minus tri kada je lopta u slijedećem napadu završila u rukama Momčila Filipovića, svima omiljenog Mome, a koji ju je na tom svom oproštaju od svojih navijača majstorski sproveo u mrežu za ne toliko statistički, ali za povijest slatinskog rukometa definitivno veliku pobjedu Slatine.