DOGAĐANJAFOTO GALERIJENASLOVNICASPORT

Slatina u trileru dobila Viroviticu

Teško je uopće i pokušati opisati što se sve zbilo u 60. minuta lude utakmice u kojoj su se na koncu zasluženo radovali Slatinčani, mada ne bi bilo nepošteno reći da su isto mogli učiniti i Virovitičani…

Slatina je utakmica otvorila pateći se s realizacijom no zato je brzi centar bio savršen, dovoljan da u nekoliko sekundi poništi minimalnu prednost gostiju. Od 10.minute kreće slatinski uragan. Sjajnom igrom nevjerojatna serija tada potpuno nezaustavljive Slatine zaustavila se na 9:1 (13:6). U toj 22.minuti svi su mislili da je utakmica riješena, ali ne i gosti. Ta reinkarnacija družine Matka Crljenića započela je iz obrane u kojoj je briljirao posljednji čovjek – vratar Štimac. Do odmora Slatina više nije mogla do gola, a s druge strane napadačkom serijom 5:0 Virovitica gotovo u potpunosti hvata priključak i odlazi na odmor s itekako dokučivih minus dva (13:11) i još vrjednijim saznanjem da imaju igru i recept za domaćina.

To su gosti potvrdili i u prvim minutama nastavka potpuno anuliravši prednost Slatine. Utakmica je otišla u svojevrsni konstantni egal gdje su ipak domaćini bili ti koji su uvijek imali korak prednosti da bi ipak od 42.minute Virovitičani predvođeni fantastičnim Štimcem ponovno konsternirali ne samo igrače Slatine već i gotovo potpuno pune tribine dvorane srednje škole. Gosti su u tim trenucima izgledali nepobjedivo, a Slatina govorom tijela kao da joj nema spasa. I iz takve slike rodio se još jedan potpuni preokret, ovog puta u režiji već oplakanih slatinskih igrača. Bilo je 20:23 u 51. minuti kada je virovitička klupa još jednom krenula gromko proslaviti gol, ovog puta Arsića, ni ne sluteći kakav ih crni scenarijo čeka iza ugla. Od tog trenutka krenuo je veličanstveni povratak Slatine. Konačno su Slatinčani pronašli tajnu formulu za probiti Štimca, a s druge strane nošeni fanatičnom podrškom konačno razbuđene publike, obrana je djelovala poput pancirne košuljice odbijajući napad za napadom sve očajnijih Virovitičana. Imali su gosti i u takvim okolnostima posljednji napad za barem izjednačenje no teškim previdom pucali su sami sebi u nogu i Slatinčani burno slave sa svojim navijačima veliku teško izborenu no itekako slatku pobjedu nad ”najdražim” rivalom.