Slatina u Čazmi razbila ”prokletstvo” gostujućeg terena

Konačno je stigao i taj dan. Dan prve gostujuće pobjede nogometaša Slatine u natjecateljskoj sezoni 2018./2019.  4. lige skupine Bjelovar Koprivnica Virovitica. Slatina je jučer u utakmici 15. kola slavila u Čazmi rezultatom 4:2. Prednost izabranicima trenera Damira Pempera donio je Dominik Hodak u 18 minuti. Izjednačili su domaćini 10. minuta prije odlaska na odmor, a gol, točnije  autogol pripisan je slatinskom vrataru Radonjiću. No u preostalom vremenu uspjela je Slatina postići još dva pogotka i otići na odmor s lagodnih plus dva. U 38. minuti Bubaš je doveo ponovno Slatinu u vodstvo, da bi Čubelić s posljednjim sekundama prvog dijela pogodio za 1:3.  Laganu strepnju Slatinčanima donio je pogodak Nenada Vukovića u 5.minuti nastavka. Konačan udarac ambicijama domaćina stigao je u 87.minuti kada svoj drugi gol na utakmici za konačnu 2:4 pobjedu Slatine postiže Luka Čubelić. Kako doznajemo do ove pobjede Slatina je došla zahvaljujući odličnoj igri svih igrača. Domaćini su također dali sve od sebe, prezentirajući čvrstinu čak i podosta iznad gornje granice utvrđene pravilima nogometne igre. Tako je trener Pemper bio primoran i na tri prijevremene zamjene zbog ozljeda Jendrašića i Čubelića pa i vratara Radonjića već u 40.minuti kojeg je tada zamijenio jedan od junaka ovog susreta mladi Franjo Tunić. Naime, Franjo se istaknuo u nastavku s nekoliko odličnih intervencija i to u trenucima najžešćih napada domaćina. Još se nekoliko igrača Slatine požalilo na ozljede tijekom ove poprilično brutalne igre  no nekako su uspjeli stisnuti zube da bi na koncu došli do toliko željenog zajedničkog cilja – prve prvenstvene gostujuće pobjede.
(Damir Jukić/Foto: Arhiva Radio Slatine)