DOGAĐANJAFOTO GALERIJENASLOVNICASPORT

Slatina silinom do pobjede kontra Mladosti

Da rezultat ponekad zna zavarati potvrdit će upravo ova utakmica u kojoj je Slatina tek u finišu uspjela slomiti otpor žilavih gostiju iz Molvi. Na koncu je bilo visokih 4:1, no na trenutak odluke čekalo se sve do 80. minute kada je u gužvi najprisebniji bio Farkaš pogodivši za sva tri boda Slatine.

Već od samog početka Slatina je očekivano uzela stvari u svoje ruke. Naime, gostima je nedostajalo čak osam igrača pa su s ulogom autsajdera odlučili po svaku cijenu obraniti svoj gol. I dobro im je išlo sve do 23. minute kada je uvjerljivo najopasniji igrač Slatine u prvom dijelu Matija Bubaš spremno dočekao jednu svijeću majstorski ju sprovevši u nebranjeni dio mreže nemoćnog Tkalčeca. I nakon tog gola Slatina je i dalje plela mrežu oko kaznenog prostora gostiju, no sve te akcije uredno su se razbijale upravo na tom posljednjem zidu Mladosti. I taman kad smo htjeli zabilježiti da domaći vratar nije imao potrebu niti za jednom ozbiljnijom intervencijom zatresla se mreža Slatine. Daleko najbolji igrač Mladosti Mihoković se na korner liniji izborio za taman toliko dovoljno prostora da ne samo da ubaci već da fantastično uposli Vujčića, a koji praktički neometan poentira na drugoj vratnici slatinskog gola. Odmah po tom izjednačenju šokirane domaćine mogao je posve nokautirati Vujčić no pravodobnim klizećim startom situaciju je spasio Dorian Bogati.

I u nastavku Slatina je imala više loptu u svojim nogama, ali se i dalje mučila sa završnim pasom i stvaranjem konkretnih prigoda. Mihoković je i u tom periodu igre bio glavni čuvar ambicija gostiju i čovjek od kojeg je sve kretalo, ali ujedno i jedini raspoloženi član Mladosti koja je tako ostala potpuno bezopasna u napadačkim akcijama. Slatina je pak konačno dočekala jednu i više nego izglednu prigodu koju je u situaciji s tek nekoliko metara u gol propustio pretvoriti Bubaš. I kada nije išlo iz igre Slatina je do gola vrijednog sva tri boda došla na mišiće kada je silnom željom i pritiskom sabila praktički cijelu momčad Mladosti u vlastiti šesnaesterac. Igrala se 80. minuta kada je nakon prekida i nekoliko blokiranih pokušaja Slatinčana lopta došla do stopera Franje Farkaša koji snažno tuče i konačno probija taj do tada nesalomljivi obruč gostiju. Nakon tog gola gosti su potonuli do kraja pa se u strijelce u 87. minuti nakon agresivnog presinga Bubaša i Potočkog na posljednju liniju gostiju upisao potonji, a pečat zasluženoj pobjedi domaćina udario je Dominik Bogati lijepim golom glavom nakon što ga je u trepavicu iz prekida super precizno pogodio Matej Kupres.

1. NL – 11.kolo

SLATINA               4

MLADOST (M)      1

SLATINA Stadion Antuna Tone Butorca. Gledatelja: 80. Sudac: Stjepan Hruškar (Bjelovar). Pomoćnici: Ćuk i Jozić. Strijelci: 1:0 – Bubaš (23), 1:1 – Vujčić (41), 2:1 – Farkaš (80), 3:1 – Potočki (87), 4:1 – Dom. Bogati (90).

SLATINA: Embrešić, Farkaš, Piskać, Bubaš (od 88. Fotez), Kupres, Dijanešić, Hudoletnjak, Dom. Bogati, Pecolaj (od 85. Knežević), Jerešić (od 58. Potočki), Dor. Bogati (od 90. Šaponja). Trener: Darko Krsnik

MLADOST: Tkalčec, Kolar, Bratanović, Kokša, Gilanj, Čižmešija (od 50. Gazdek, od 83. Zobunđija), Marić, Mihoković, Radelić, Vujčić, Horvat. Trener: Siniša Budja