Slatina prejaka za Slavoniju

U prvoj ovogodišnjoj službenoj domaćoj utakmici Slatina se predstavila  u sasvim solidnom svijetlu. S obzirom na viđeno protiv solidnog županijskog ligaša iz Sladojevaca navijači Slatine mogli su se uvjeriti da su pripreme za predstojeći nastavka prvenstva odrađene na visokoj razini i da će fizička sprema biti jak adut bijelo-plavih u borbi za četvrtoligaške bodove. Što se tiče same utakmice igra se očekivano odvijala na polovici terena Slavonije, a usprkos dobrom otporu gosti ipak nisu uspjeli u 90 minuta zaprijetiti besposlenom vrataru Slatine dok je Dragojević već od prve minute imao pune ruke posla. No i on je bio bespomoćan kod fantastičnog udarca Menegatija koji je odsjeo u suprotnim rašljama već u 5.minuti. Slatina je ovu utakmicu iskoristila za uigravanje po linijama strpljivo tražeći nadiruće bokove koji su bili zaduženi za oštra ubacivanja. U takvoj igri najbolje se snašao Jendrašić s tri gola definitivno zasluživši epitet igrača utakmice. Istina, osim jednog realiziranog Jendrašić je stigao i zapucati jedan jedanaesterac. Tempo nametnut od strane domaćina nije jenjavao niti u nastavku utakmice čak i kada je trener Pemper pružio prigodu igračima s klupe. Jedan od njih, Nikolić, odmah po ulasku istaknuo se asistencijom, a nešto kasnije i vještom realizacijom. Usprkos velikoj razlici u kvaliteti ova dva neravnopravna suparnika Slavonija je za sve prikazano nagrađena počasnim golom. Jedanaesterac je izborio Jerešić, a siguran izvođač najstrože kazne bio je vratar Dragojević.

Kup ŽNS VPŽ

Četvrtfinale

SLATINA               5

SLAVONIJA         1

SLATINA Stadion Antuna Tone Butorca. Gledatelja: 130. Sudac: Nikola Kristić (Voćin). Pomoćnici: Saša Ličinić (Orahovica) i Ema Penava (Cabuna). Strijelci: 1:0 – Menegati (5), 2:0 – Jendrašić (25), 3:0 – Jendrašić (37-11m), 4:0 – Jendrašić (68), 5:0 – Nikolić (75), 5:1 – Dragojević (77-11m).

SLATINA: Dumenčić, Petrinjak (od 46.Dijanešić), Vurdelja, Jendrašić, Hodak, Kupres, Matota (od 66.Jukić), Potočki (od 66.A.Šaponja), Javorović (od 87.S.Šaponja), Šimek (od 66.Nikolić), Menegati. Trener: Damir Pemper

SLAVONIJA. Dragojević, Tomić, Tutić (od 72.T.Vencl), Miler, Suhi, Štefanović (od 80.Matovina), Habuš, Jerešić (od 84.Pelikan), Peretin, Fotez (od 66.Novaković), Veger (od 66.M.Vencl). Trener: Mile Pokupčić