Home / NASLOVNICA / Slatina konačno dočekala povratak rukometa

Slatina konačno dočekala povratak rukometa

Nakon dugo vremena, ne računajući nekoliko prijateljskih utakmica, rukomet se s onim pravim nabojem vratio kući, u dvoranu srednje škole gdje se tako dobro osjeća, zahvaljujući godinama neraskidivoj sinergiji publike i uvijek  voljenog slatinskog rukometnog kluba. Da, sinoć je konačno počela nova sezona druge lige, a Slatina je pred gotovo 500 gledatelja željnih i žednih rukometa, koliko ih je u svom izvješću naveo delegat utakmice, ugostila Feniks iz Osijeka, jednu isto tako mladu potentnu ekipu o kojoj do jučer nitko praktički nije imao pravih informacija. I baš tako je i počelo. Gosti iz Osijeka, za koje igra i jedan Slatinčan Patrik Fotez,  iznenađujuće su dobro otvorili susret specifičnom obranom iz koje su sijevale munjevite kontre i neumoljiva egzekucija. No ipak nakon što je više od pola prvog poluvremena proteklo u egalu, razlika u kvaliteti, ali još i više u pripremljenosti ova dva mlada kolektiva, bila je sve očitija u korist slatinskih rukometaša. Kod rezultata 9:9 Slatina zaključava obranu. Jeftinih prolaza Osječana više nije bilo, a na drugoj strani terena, odnosno s obzirom na brzinu, praktički iznad terena letjeli su Antonio Butorac te posebice mladi super efikasni Filip Mataija, i već do isteka 30.minute priči je bio kraj. Rezultat je tada bio 16:9, a demoliranje protivnika nastavilo se odmah s prvim minutama nastavka. Obrana Slatine i dalje je bila gotovo pa savršena, a napad raznovrstan i neumoljiv.  Sijevale su bombe Hankića,  kao toreadori u nemoćnog bika zabadali su gotovo svi igrači Slatine, Miličić, Bot, Horvat, Lisinski, Repić, … I neprobojni obrambeni bedem Slatine, Dragojević, Nemet te goropadni Lukac,  stigao je osim mišića pokazati umješnosti i u  realizatorskim sposobnostima. Mladi Lovro Frajhaut definitivno izrasta u pravog vratara, a svoj obol na golu s još nekoliko obrana stigli su dati i Venus i Šomođi. U takvoj konstelaciji snaga i prikazanog i nije moglo završiti nego visokom pobjedom domaćeg sastava vođenog trenerskim parom Frajhaut- Frajhaut. Slatina je slavila 32:16, a rukomet se vratio tamo gdje mu je i mjesto, u dvoranu srednje škole odnosno u Slatinu gdje ga već dugo dugo nije bilo.