DOGAĐANJAFOTO GALERIJENASLOVNICASPORT

Slatina jača od Nexe-a

Uz manje poteškoće Slatinčani su uspjeli zauzdati našičku razvojnu momčad i upisati nove bodove s kojima su zadržali šesto mjesto na prvoligaškoj ljestvici.

Sam početak pripao je rastrčanim Našičanima. Slatina se poprilično patila u obrambenim zadacima, a i s tim problemom uspjela je vrlo brzo ući u egal koji je potrajao sve do posljednjih pet minuta prvog dijela. Upravo je od 25. minute udarena prva veća naznaka očekivanog slijeda događaja. Mini serijom 3:0 golovima Mataije, Gotala i katice za sve Antonia Butorca Slatina odlazi na 18:15 i tu prednost čuva do odmora.

U nastavku počele su se slagati kockice u spomenutoj do tada ne baš impresivnoj obrani Slatine i prednost je polako počela rasti. S čvrstim obručem ispred sebe razbranio se i mladi Mateo Lukić i Našičani više nisu mogli pratiti taj tempo. No pri plus šest (30:24) u 52. minuti došlo je do pada  koncentracije u domaćim redovima i gosti dvije minute prije kraja stižu sasvim blizu, na minus dva. Valjalo se brzo uozbiljiti i zbiti redove, a tu je Slatina pokazala iskustvo i mirno utakmicu privela kraju.