Slatina i Čačinci zajedno do treće slatinske pobjede

Sinoć  je u Čačincima u dvorani osnovne škole odigrana utakmica 4. kola 2. Hnl istok u kojoj je Slatina u pravoj domaćinskoj atmosferi dočekala Mnk Bata Borovo iz Vukovara. Na iznenađenje sviju, posebice organizatora susreta članova Mnk Slatine, igrače je u Čačincima dočekala dvorana ispunjena do posljednjeg mjesta. Osim brojnih vjernih navijača koji su potegnuli iz Slatine još jednom bodriti svoje ljubimce, njima su se u velikom broju priključili i domaći žitelji, inače oduvijek  s obzirom na nadaleko poznatu sportsku prošlost, ali i sadašnjost,  pravi sportski kibici željni  i ”gladni” svake iole kvalitetnije sportske predstave. I  s obzirom na viđeno i doživljeno u  40 minuta odlične malonogometne predstave vjerujemo da nisu požalili. Slatina je nošena takvom sjajnom podrškom možda čak  i 300 gledatelja vrlo brzo uspjela nadoknaditi minus jedan te do konca poluvremena smireno  kontrolirajući igru iz lijepih izrađenih akcija doći i do pozamašne prednosti od tri gola prednosti (4:1). Kada je Šimek s prvim minutama drugog dijela pogodio za 5:1 svi su mislili da je utakmica riješena, no ne i gosti predvođeni najboljim strijelcem prošlosezonskog izdanja lige Ratkom Vajićem  koji s dva brza vješta komada vraća utakmicu u život.  Pritisak je ponovno skinuo Kupres lijepim golom iz daljine u 29.minuti, da bi gosti tri minute prije kraja ponovno podgrijali nadu u mogući preokret kada je na minus dva krasnom minijaturom spustio Miljković. Bez obzira što je do konca utakmice ostalo tek nešto više od stotinjak sekundi prijetnja je itekako postojala jer je nad imenom Slatine visio zloslutni šesti uvijek opasni akumulirajući prekršaj i potencijalna opasnost od jednog  i više kaznenih deseteraca. Ipak Slatina je izdržala veliku ofenzivu gostiju i još i stigla zadati pobjedonosni ubod preko Vicića za već  treću prvenstvenu pobjedu. Strijelce je i u ovom susretu predvodio Kupres s dva komada, a još su pogađali i Bubaš, Prlić, Bihar, Šimek i Vicić. Posla je imao i vratar Dino Radonjić, a obavio ga je i više nego sjajno,  kao i njegov, na koncu puno manje sretniji kolega s druge terena Đilas, čijim brojnim obranama ova utakmica i nije bila riješena puno ranije. Slatke brige imao je u ovom ponajviše psihički zahtjevnom susretu i trenerski dvojac Miščević – Rešetar jer su na raspolaganju imali 14 igrača. I njima ćemo upisati visoku ocjenu jer trebalo je balansirati između težnje za sigurnom pobjedom i  razumljivim  igračkim apetitima za minutažom odnosno za što većim učešćem u ovom, slobodno ćemo ga nazvati  pravim malim malonogometnim spektaklom, što ga je ponudila atmosfera čačinačke dvorane nošena osjetnim impulsom brojne publike . Tako su osim gore  navedenih strijelaca svoj  obol u ovoj pobjedi dali i Knežević, Bočkaj, Petrinjak, Čavić, Jaković, Šaponja i mladi vratar Bošnjak.

Iduće kolo Slatina gostuje u Vinkovcima kod istoimenog kluba inače aktualnog prvaka lige.

2.HMNL – istok

4.kolo

SLATINA                                7 (4)

BATA BOROVO                   4 (1)

Čačinci Dvorana OŠ Antuna Gustava Matoša. Gledatelja: 300. Suci: Mario Hrženjak (Mikleuš) i Dražen Vukman (Virovitica). Delegat: Damir Vargović (Virovitica). Strijelci: 0:1 – Miljković (3), 1:1 – Kupres (4) (asistencija Prlić), 2:1 – Bubaš (8) (Jaković-Prlić),3:1 – Prlić (11) (Vicić), 4:1 – Bihar (20) (Bočkaj-Prlić), 5:1 – Šimek (22), 5:2 – R.Vajić (25), 5:3 – R.Vajić (28), 6:3 – Kupres (29), 6:4 – Miljković (37), 7:4 – Vicić (40) (Bubaš).

MNK SLATINA: Radonjić, Vicić, Prlić, Kupres, Šimek, Bošnjak, Knežević,  Bubaš, Petrinjak, Bihar, Bočkaj, Čavić, Šaponja, Jaković. Trener: Nikola Miščević

MNK Bata Borovo – Vukovar: Đilas, R.Vajić, B.Vajić, Vuletić, Miljković, Tunjić, Šekuljica, D.Vajić. Trener: Nikola Ostojić
(dj/Foto: Damir Jukić i Antonio Radonjić)