Sjajni duo Rupčić – Bihar predvodio demoliranje Kozica

U utakmici 3. kola županijskog kup natjecanja nogometaši Slatine visoko su u Kozicama porazili domaćine rezultatom od čak 11 naprama 0. Već od prve minute započela je opsada domaćeg gola, a nakon tri uvodne bravurozne intervencije vratara domaćina Barišića, Slatina je preko izuzetno raspoloženog Florijana Rupčića ipak otključala bravu i krenula s nemilosrdnim punjenjem mreže hrabre, ali ipak, ruku na srce,  puno slabije domaće momčadi. Valja spomenuti da su Kozice veći dio susreta igrale s igračem manje u polju, a i Slatini je nedostajalo nekoliko prvotimaca. Tu su situaciju i više nego spremno dočekali igrači s manjom minutažom, prije svega spomenuti Rupčić, ali i igre željni Boris Bihar, koji su do konca susreta postigli svaki po tri atraktivna gola. U strijelce su se još upisali Ibričić, Pecolaj s bijele točke, Bubaš, Čović,  te u samoj završnici susreta i mladi Stjepić.

Još jedan četvrtoligaš lako je obavio posao u Miljevcima. Naime orahovački Papuk pregazio je domaću Mladost rezultatom 9:0. Najveće iznenađenje kola kreirali su nogometaši Standarda izbacivši na domaćem terenu u Novoj Šarovki iz daljnjeg natjecanja favorizirani Mikleuš rezultatom 3:2. U rangu velikog iznenađenja svakako je i rezultat iz utakmice igrane u Crncu između domaćina i Podravca iz Sopja. Naime, Sopjani su doslovno rezultatski pregazili svoje domaćine rezultatom 5:0. Čađavčani su produžili proljetnu rezultatsku agoniju svojih imenjaka iz Čačinaca svladavši ih i s više nego lakih 4:0.

Najviše uzbuđenja  bilo je u Četekovcu i Novoj Bukovici u dvobojima županijskih prvoligaša, a u obje su utakmice nakon s(p)retnijeg izvođenja jedanaesteraca dalje prošli ipak nešto favoriziraniji gosti. Tako je u Četekovcu nakon 2:2 u regularnom vremenu, preko domaćeg  Dinama put u iduće kolo udarcima s bijele točke (5:7) trasirao Voćin. Nad Novom Bukovicom već se lagano krenuo spuštati mrak kad je gostujuća Slavonija krenula slaviti teško izborenu pobjedu nad domaćim Zrinskim nakon brojnih serija penala.  Nakon 90.minuta bespoštedne borbe rezultat između Zrinskog i Slavonije bio je 1:1, a nakon izvođenja jedanaesteraca 9:8 u korist Sladojevčana.

U ostalim utakmicama kupa Pitomača je s 3:0 slavila u Svetom Đurađu, Suhopolje s 5:1 u Podgorju, a Bratstvo u pravoj golijadi koja je završila rezultatom 7:3 u Rušanima. U prilično izjednačenom susretu drugoligaš Borova je iz kup natjecanja s 3:1 ispratila županijskog prvoligaša iz Rezovca dok se sjajna Bušetina poigrala s još jednim prvoligašem Gradinom razbivši ju rezultatom 5:1. I na trećoj utakmici koja je završila dodatnim izvođenjem jedanaesterca slavio je favoriziraniji klub. Tako je Lukač u Koriji nakon 1:1 ukupnim rezultatom 6:4 pobijedio domaćeg Omladinca. (dj / Foto: D. Jukić)