DOGAĐANJANASLOVNICASPORT

Sjajna Slatina nadvisila Đakovo

Prva domaća utakmica i prva i više nego glatka pobjeda Slatine protiv Đakova.

Dugo je Slatina iščekivala tu prvu domaću utakmicu nove natjecateljske sezone. Prema atmosferi koja je vladala dvoranom i prije početka susreta možemo slobodno zaključiti da se Slatina zaželjela rukometa. A protivnik i po imenu i po renomeu i više nego opasan. No to opasno Đakovo u igri je bilo do 14. minute kada Hankić i Repić pogađaju za plus dva (7:5). Nakon toga Slatinčani u potpunosti odbacuju okove treme tog prvog domaćeg nastupa, u kojem nikako nisu željeli razočarati brojnu vjernu publiku, te mašu gostima na pozdrav iz minute u minutu furioznom igrom kako u obrani, a tako i u napadu, povećavajući prednost koja je već do odlaska na odmor iznosila ogromnih plus 7 (16:9).

Posao je dovršen u 38. minuti (21:11). Frajhaut je ”pojeo” vanjsku liniju gostiju, Repić nezaustavljivo probijao kao šilo, a za sada najveći dobitak ove sezone, fantastični Lisinski, svoju igru lucidnog razigravača nadogradio vrhunskim realizatorskim sposobnostima. Svu trojicu izbacio je kolektiv, prvenstveno brza fluidna, a opet neprobojna obrana s kapetanom Dragojevićem i Hankićem u glavnim ulogama. Sportski su se gosti borili do kraja želeći odbiti predaju no bez obzira na nekoliko bljeskova trenerski dvojac Slatine vrlo bi brzo pronašao protuotrova za sve te pokušaje gostujućeg trenera Eklića da barem tom silnom motivacijom svog sastava pokuša učiniti utakmicu živom. Đakovo večeras jednostavno nije moglo niti pronašlo načina parirati sjajno vođenoj i razigranoj Slatini.