Šimek inicirao preokret za novo domaće slavlje Slatine

Uz dosta muke Slatina je došla do nove prvenstvene pobjede u utakmici 11.kola 4.nogometne lige igranoj danas u Slatini. Pogled na tablicu prije početnog sudačkog zvižduka zavarao je ne samo sve one koji površno prate ovu ligu već i same nogometaše Slatine. I prije hladnog tuša kojeg je domaćinima servirao opasni Želimorski u 18.minuti mogli su i gosti uslijed dobre igre i nekoliko puta ranije doći u prednost. Praktički sve do izjednačujućeg pogotka Slatina praktički nije uspjela spojiti dva suvisla pasa, a kamoli ozbiljniju šansu. No upravo se taj trenutak kada je Šimek lijepo pogodio ispravivši odmah u istoj akciji težak promašaj Potočkog ispostavio kao i možda ključni na ovoj utakmici jer nakon toga Slatina je konačno zaigrala na dostojnoj razini.

Tako je odmah na početku nastavka još jedan trenutak inspiracije imao Matej Šimek krasno zakucavši loptu u mrežu s ruba kaznenog prostora za totalni rezultatski preokret. Mogao je nekoliko minuta kasnije priču okončati Javorović, no od dva laka rješenja, mogućnosti da asistira Potočkom koji se nalazio u situaciji u kojoj gostima ne bi bilo nikakvog spasa, ili da sam pogodi praznu mrežu udaljen tek desetak  metara iskosa od gola gostiju , izabrao je ovo drugo i – promašio. Gosti se nikako nisu mirili sa porazom no u velikoj formi bio je i vratar Slatine Dumenčić. Prvo u 55.minuti kada je rukometnom reakcijom atraktivno nogom zaustavio bombu Furmeka upućenu iz slobodnog udarca, a i nedugo zatim kada je panterskim skokom iščupao još jedan odličan udarac istog igrača. Na odličan ubačaj Želimorskog u 63.minuti nekoliko centimetara kratki ostali su Furmek na prvoj i Ivan Birt na drugoj vratnici. Kazna za propušteno stigla je vrlo brzo. Uporni Potočki bio je srušen od strane gostujućeg braniča, a siguran izvođač najstrože kazne  još jednom je ovog prvenstva  Jendrašić. Nakon toga gosti su nesvjesno tada već prilično demotivirani isukali bijelu zastavu, a Slatina je zavladala travnjakom i to naplatila još jednim pogotkom kojeg je nakon nezaustavljivog driblinga po lijevoj strani Jendrašića i njegove nesebične precizne asistencije potpisao Potočki.

4.HNL BJ.-Kc.-Vt.

11.kolo

SLATINA    4

ČAZMA     1

SLATINA Stadion Antuna Tone Butorca. Gledatelja: 100. Sudac: Bruno Ritoša (Koprivnica). Pomoćnici: Novak (Koprivnica) i Juranić (Botinovec).

Strijelci: 0:1 – Želimorski (18), 1:1 – Šimek (38), 2:1 – Šimek (46), 3:1 – Jendrašić (65-11m), 4:1 – Potočki (72).

SLATINA: Dumenčić, Petrinjak (od 36. Jozić), Stjepić (od 80. R.Matota), Vurdelja, Hodak (od 73. Dijanešić), Jendrašić, S. Matota (od 88.  Bogati), Potočki, Javorović, Šimek (od 85. Jukić), Menegati. Trener: Damir Pemper

ČAZMA: Grebenar, Novaković, Bošnjak (od 60. Grčić),  Volarić, Furmak, Margetan, I.Birt (od 75.Cecelja), Ravlić, Tomašević, Želimorski (od 82. Bajser), F.Birt. Trener: Nevijo Birt