DOGAĐANJANASLOVNICASPORT

Sarajevo open 2023. u Taekwondou Slatini donijelo šest zlatnih medalja i niz drugih odličja

Na Saeajevo openu u Taekwondou održanom u subotu, 30. rujna snage su odmjerila 562 borca koliko je ih je bilo prijavljeno ispred 20 klubova.

Taekwon do klub Slatina sudjelovao je sa 16 boraca i 24 prijave u borbama i formama.

Slatinčani su u borbama zauzeli 3. mjesto u ukupnom poretku, dok su u borbama i formama bili 6.

Svoje prve borbe i zlato su osvojili Sara Vreš u kategoriji djevojčica do 25 kg koja je bila dominantna i Sime Franjo Grgić u kategoriji dječaka do 30 kg koji je pokazao nevjerojatnu upornost i borbenost.

Zlato su osvojili i Stefany Oskomić u kategoriji starijih kadetkinja do 50 kg, Janko Hamaček u kategoriji stariji kadeti do 50 kg, Marta Šebalj u kategoriji starijih kadetkinja od 55 kg, i Eva Gal u kategoriji juniorki do 50 kg.
Eva je u finalu deklasirala viceprvakinju svijeta iz Slovenije.

Drugo mjesto je uzela Ina Kozjak u kadetkinjama do 35 kg.

Treća mjesta su uzeli Karla Grgić, Teodora Djukić, Nika Špehar i senior Fran Bišćan koji iako je nokautirao domaćeg borca nije bilo dovoljno za bolji plasman.

U formama su medalje i treće mjesto zauzeli Marta Šebalj i Ivica Peretin, dok je Beni Zubčević zauzeo drugo mjesto.

Borce su vodili Ivan Peretin i Fran Bišćan uz pomoć tajnice TKD Slatina Marije Fumić.
(mf/Izvor: TKD Slatina)