Santijeva do srebra u Osijeku, Dolovski 1. u kategoriji M 45

U subotu (9.4.) je u Osijeku održano 18. izdanje utrke Ferivi polumaratona.

Ova međunarodna utrka iz godine u godinu bilježi sve veći broj učesnika, a ovo posljednje izdanje ostat će upamćeno po rekordnom broju od njih više od 1 300. Među tom brojkom bilo je i podosta Slatinčana, a najbolji rezultat od njih ostvarila je tko drugi nego Doroteja Santi. Doroteja redovno trči na ovoj utrci i ne pamtimo kada se s iste vratila bez medalje. Na svojoj omiljenoj distanci od 5 kilometara na utrci imena ”Jel’ trčiš lega?” Santi je u cilj utrčala kao druga u vremenu 20 minuta i 29 sekundi. Brža od nje bila je samo Mirna Jakšić iz Đakova (19:51). Rezultat Doroteje Santi još više dobiva na težini kada se izbaci podatak da je u zajedničkoj konkurenciji sveukupno 384 natjecatelja i natjecateljica predstavnica Atletskog kluba Slatina u cilj utrčala kao 14.!

Ostali natjecatelji iz Slatine nastupili su u glavnoj utrci – Ferivi polumaratonu na 21 kilometar. U toj najjačoj i najmasovnijoj utrci u ovom dijelu Hrvatske kroz cilj je prošlo njih čak 681. Odličan rezultat ostvario je Darko Dolovski, no ne za Glasnike istine, već za našički Nexe team. Dolovski je bio super brz i u vremenu 1:24:13 plasirao se na sveukupno visoko 17. mjesto. Danijel Dunković trči za zagrebački Maksimir, a on se s vremenom 1:33:01 plasirao na 62.  mjesto. Jedan sat, 40 minuta i jedna sekunda bilo je vrijeme Borisa Presečana s kojim je ovaj član slatinske Udruge Motiv završio na 120. mjestu. Na 124. mjestu završio je Goran Draksler (1:40:11) u dresu kutinske Moslavine u pokretu, a na 234. Nenad Pelengić (1:48:35) kao predstavnik osječkog Hrvatskog sokola inače kluba organizatora natjecanja. Danilo Cimbaljević (1:56:46) bio je 340., a kao 500-i u cilj je utrčao jedini službeni predstavnik Glasnika istine na ovoj utrci Zlatko Milošević (2:08:13). Dvoje predstavnika Šapica pronašli smo na 609., odnosno 611. mjestu. To su Marija Bešlić (2:21:27) i Miša Nicinger (2:21:30). Utrku je uspješno istrčala i predstavnica Motiva Suzana Miklošević (2:37:00) koja je na koncu bila 666.

Valja napomenuti da je Darko Dolovski u kategoriji M 45 zauzeo 1. mjesto.