Santijeva 5. na zagrebačkoj Garmin utrci

U Zagrebu je u nedjelju 10.listopada održan 29. zagrebački maraton. Na startnim listama jedne od najprestižnijih hrvatskih utrka među više od tisuću imena pronašli smo i tri iz našeg grada. Najuspješnija od njih troje bila je Doroteja Santi na utrci imena ”Garmin” koja se trčala na distanci od 10 kilometara. U utrci Garmin Doroteja se u konkurenciji 327 natjecateljica plasirala na visoko 5.mjesto. Pobjedu je odnijela hrvatska olimpijka i reprezentativka Matea Parlov Koštro (33 minute i 44 sekunde) dok je Santi u cilj utrčala u vremenu 40:02. Čak 1 218 natjecatelja i natjecateljica istrčalo je polumaraton u duljini od 21.kilometra, a odličan 17. u toj brojnoj međunarodnoj konkurenciji bio je Danijel Dunković (01:22:12). Najbrži je u vremenu 01:04:55 bio Kenijac Solomon Koech. U kraljevskoj disciplini maratonu pobijedio je Zagrepčanin Ivan Dračar (02:24:30), a na sjajnom 47.mjestu u konkurenciji njih 398 koliko ih je uspjelo po hladnom vjetrovitom vremenu  izdržati sve izazove ove najteže atletske utrke završio je Darko Dolovski.