Santi i Dolovski odlični na 6. Baranjskom Ferivi polumaratonu

Atletski klub Slavonija-Žito Osijek, u suradnji s partnerima, jučer 18. rujna 2021. godine bio je organizator 6. Baranjskog Ferivi polumaratona. Start i cilj svih utrka bio je ispred poznatog dvorca Tikveš, a sama staza utrke vodila je kroz prekrasni krajolik i netaknutu prirodu Parka prirode Kopački rit. Osim utrke polumaratona održala se utrka građana na 5 kilometara i štafeta “1/x” 3x5km, a kako organizatori shvaćaju važnost bavljenja sportom od malih nogu organizirane su i dječje utrke u dužinama 200m, 300m, 600m i 900m za sve predškolarce i školarce.

U 6.Baranjskom Ferivi polumaratonu sudjelovali su i iskusni slatinski trkači.

Na utrci građana na 5 kilometara pobijedila je odlična Doroteja Santi.

Darko Dolovski,slatinski maratonac koji je nastupio za ZUiČ HVIDR-a, u konkurenciji 237 natjecatelja s vremenom 1.24.09 koji su završili utrku,  zauzeo je ukupno 6.mjesto te 1.mjesto u kategoriji M-40 .

Na polumaratonu je sudjelovalo još  nekoliko trkača s područja Virovitičko-podravske županije a među njima je bio i župan Virovitičko-podravski Igor Andrović koji je ostvario zapažen rezultat te s vremenom od 1.45.11 zauzeo 58.mjesto.

tks(Izvor/Foto:Darko Dolovski, Arhiva Radio Slatina)