S dva komada Vukomanović trasirao put do pobjede

Iako podosta oslabljeni s tek jednom igračkom zamjenom uspjeli su Slatinčani slaviti na domaćem terenu kontra Podravca iz Virja.  Sve je moglo biti riješeno veću u otvaranju susreta kada su brojne prigode zapucali Vukomanović i Potočki no do prvog pogotka čekalo se do 31. minute.  Bila je najljepša akcija Slatine na utakmici koja je nakon nekoliko izuzetno preciznih izmijenjenih pasova stigla s desne strane do Šaponje usamljenog na drugoj vratnici koji ne reagira najbolje no iz posljedične gužve njegov pokušaj ispravlja Vukomanović. Pet minuta kasnije obrana Slatine s više je gotovo lančanih loših reakcija dovela u prigodu Šignjara koji istu pretvara u gol za izjednačenje. Tek nekoliko trenutaka prije odlaska na odmor iz opravdano dosuđenog jedanaesterca Slatinu u novo vodstvo sigurnim udarcem dovodi Čubelić.

U nastavku gosti su ipak nešto podigli svoju igru dok je Slatina prilično teško i uz puno pogrešaka odlučila čuvati rezultat čekajući otvaranje rupe u suparničkoj obrani. Iz te prividne dominacije uspjeli su gosti i doći do dvije izgledne prigode no oba puta sjajnim reakcijama razoružao ih je vratar Slatine Radonjić. Sve nade i inače podosta anemičnih gostiju iz jedne od brojnih polukontri domaćina pokopao je 25.minuta prije kraja svojim drugim golom na utakmici Marin Vukomanović. Iako ovaj put to i nije bila igra na nekom visokom nivou valja pohvaliti sve slatinske igrače na velikom trudu i zalaganju kojim su došli do nove potpuno zaslužene pobjede. Osim strijelaca izdvojit ćemo raspoloženog  Kupresa, rutinera Vurdelju i razbuđenog Radonjića.

4.NL Bj.-Kc.-Vt.

9.kolo

SLATINA        3

PODRAVAC   1

SLATINA Stadion Antuna Tone Butorca. Gledatelja: 100. Sudac: Češko Đorđević (Bjelovar). Pomoćnici: Alen Lagundžija i Ivan Jurić (Bjelovar). Strijelci: 1:0 – Vukomanović (31), 1:1 – Šignjar (36), 2:1 – Čubelić (45-11m), 3:1 – Vukomanović (65).

SLATINA: Radonjić, Petrinjak, A.Šaponja, Stjepić, Vurdelja, Jendrašić, Jozić, Kupres, Čubelić, Potočki, Vukomanović (od 85.S.Šaponja). Trener: Damir Pemper

PODRAVAC: Vlašiček, Ma.Šklebar, Miller (od 56.Senjan), Sabol, Kučanda, Hrženjak, J.Vindić, Šignjar (od 46.Sočec), Borić, Rukelj, Mi.Šklebar (od 75.D.Vindić). Trener: Vjekoslav Vučeta
(dj/Foto: Damir Jukić)