NASLOVNICASPORT

Rušenjem Podravca Slatina na koncu uhvatila 6. mjesto

Za kraj prvog dijela prvenstva   Slatina je  odigrala najzreliju, a možda i najbolju jesensku utakmicu. Usprkos maksimalnoj angažiranosti obaju momčadi pravih prigoda u prvom dijelu gotovo da i nije bilo. Nastavak je ponudio odličan nogomet posebice od strane raspoloženih Slatinčana. Slatinu je u vodstvo provukavši loptu vanjskom kroz šumu nogu gostujućih igrača doveo stari lisac Ciglar. Dodatan impuls Slatini donio je svojim ulaskom Ante Knežević naplativši dobru igru lijepim golom glavom na ubačaj Petrinjaka. Uspjeli su gosti šokirati domaćine u 77. minuti kada je, prilično nesigurni  Borovec,  tek kratko odbio jedan slobodnjak, a isti u mrežu pospremio Hrženjak.

Dvije minute kasnije mogli su gosti izjednačiti no Borićev udarac glavom bio je neprecizan. Nakon te prigode Slatina se oporavila od početnog šoka te složila još nekoliko lijepih akcija iz kojih je mogla zapečatiti sudbinu gostiju. No  morala je publika strepjeti sve do 86. minute kada je poentirao  ponajbolji pojedinac utakmice Matej Kupres,  i to u stilu Messija, majstorski riješivši pratnju na rubu šesnaesterca u vidu dva gostujuća igrača, te precizno poentiravši gotovo s korner linije. Kao možda i potez utakmice istaknut ćemo akciju iz 87.minute iako ista nije urodila plodom.  Iz razloga što su u njoj sudjelovali Kupres, Knežević, Šaponja i Rupčić, sve odreda dojučerašnji juniori, pa je taj detalj kako su dečki odigrali istu kao po traci, precizno i nesebično, zalog optimizmu da možemo očekivati što više takvih scena i u godinama pred nama.

Ovom pobjedom Slatina je skupila ukupno 20 bodova što ju je svrstalo na zadovoljavajuće 6.mjesto poretka.  Jesenski prvak je Tehničar koji je jučer u Đurđevcu protiv domaćina Graničara odigrao 2:2. Pitomača, koja je jučer odigrala susret bez golova protiv Mladosti,  će zimu provesti na drugom mjestu sa 25 bodova. Papuk je jučer s 3:2 poražen u Križevcima te je na koncu prve sezone četvrti sa 22 boda. Virovitica je sa tri gola Nikole Suvajca pregazila Zdenku rezultatom 6: 2 te je sa 17 bodova deveta. Garić je konačno došao do gostujuće pobjede svladavši Tomislav s minimalnih 1:0. Danas još igraju Dinamo i Rovišće. (Damir Jukić / Foto: Marijo Kokorić)

13. kolo / 4. NL Bj.-Kc.-Vt.

• SLATINA              3
  • PODRAVAC         1

SLATINA Stadion Antuna Tone Butorca. Gledatelja: 50. Sudac: Češko Đorđević (Bjelovar). Pomoćnici: Vitomir Geler (Daruvar) i Mario Abdić (Orahovica). Strijelci: 1:0 – Ciglar (50), 2:0 – Knežević (68), 2:1 – H.Hrženjak, 3:1 – Kupres (86).

• SLATINA: Borovec, Petrinjak, A.Šaponja (od 89.Mudri), Pecolaj, Trupina, Vurdelja, Bubaš, Vukmanović, Ciglar (od 87.Rupčić), Kupres, Potočki (od 58.Knežević).
    Trener: Damir Pemper
  • PODRAVAC: Vlašiček, Ma.Šklebar (od 89.Miller), Pavlović (od 89.L.Hrženjak), Karan, Sabol, H.Hrženjak, Grivić, Senjan, Šignjar (od 61.Borić), Carek, Mi.Šklebar.
    Trener: Vjekoslav Vučeta