Rukometaši zablistali i u Đakovu

Za još jedno i više nego ugodno iznenađenje pobrinuli su se rukometaši Slatine.

Oni su jučer gostovali u Đakovu kod tamošnjeg prvoligaša u utakmici prvog kola kup natjecanja točnije osmini finala regije istok.

Slatinčani su prošli u iduće kolo kup natjecanja pobijedivši svoje domaćine rezultatom 35:29.

Do tog malog pothvata Slatina je stigla u drugom dijelu te utakmice kada je u potpunosti zagospodarila terenom i preokrenula igru i rezultat na svoj mlin. Nakon prvih 30. minuta Đakovo je imalo prednost 16:15 no u spomenutom nastavku Slatinčani su ubacili u brzinu više te kroz dvije kraće vremenske epizode u potpunosti uništili ambicije i sve nade domaćina. Prvi taj žestoki udar dogodio se između 36. i 38. minute kada su mini serijom od 3:0 Slatinčani egal 18:18 pretvorili u prednost od 21:18. Bila je to tek samo mala naznaka još jednog puno jačeg uragana koji će između 43. i 48. minute pogoditi Đakovo. U tom periodu Slatina je u potpunosti uništila protivnike s kojima ih već ovog vikenda čeka ogled i u prvenstvenom natjecanju i to također ponovno u Đakovu. U tih pet minuta s dva komada Dragojevića i u nastavku razbuđenog Greganića, plus golom Kekeza iz sedmerca, Slatina je otišla na nedostižnih plus 7 (21:28). Strijelce u ovoj velikoj pobjedi predvodilo je četiri igrača. Super raspoloženi Dragojević koji je ponovno neumorno vukao, branio, ali i zabijao tijekom svih 60.minuta, a koji se zaustavio na brojci od 6 postignutih golova. Silno potrebnu mirnoću jučer je iskazao Hankić stopostotno realiziravši sedmerce (3/3) kada je to bilo najpotrebnije, a sveukupno je zabio također 6 golova. Možda i najveći detonator tog velikog preokreta u Đakovu bio je Greganić koji je svih svojih 6 golova postigao u spomenutom nastavku utakmice. Repić 5 je puta bio strijelac, a valja izdvojiti i 4 gola Horvata koji je sjajno zamijenio Mataiju kojeg ovog puta nije bilo u sastavu.