MEDIA SERVISNASLOVNICA

Rukometaši prokockali prednost od osam razlike i izgubili broncu, Slovenija slavila

PARIZ – Hrvatski rukometaši u dramatičnoj utakmici u Francuskoj izgubili su bitku za svjetsku broncu. U borbi za treće mjesto u Parizu Slovenija je porazila Kauboje 31-30 iako je u 40. minuti naša reprezentacija imala velikih osam golova razlike. Večeras će se još odigrati finale između Francuske i Norveške od 17 i 30, a Hrvatska je nakon dva nevjerojatna poraza završila četvrta iako je u polufinalu i u borbi za broncu i s ovom pomlađenom reprezentacijom bila na korak do medalje.

Ponovilo se nešto slično kao protiv Norveške u polufinalu. Prvo je poluvrijeme s našim susjedima završilo + 5 u našu korist, nakon odmora igrali smo još bolje i došli do plus osam, a osam minuta prije kraja imali smo pet razlike, i onda se dogodio pad kakav se rijetko viđa – i to ne samo u rukometu. Osim na početku utakmice kad ja naš protivnik tri puta imao jedan razlike, tek je u posljednjoj minuti utakmice poveo je ponovno 31-30 i na senzacionalan način došao do medalje, prve na nekom Svjetskom prvenstvu. O prokockanoj medalji, o gubitku dobivene utakmice nakon utakmice govorio je izbornik Željko Babić.

„Igrači su dali u 47 minuta nešto što je bilo nemoguće ali mi nismo imali snage da usporimo njihove napade i da ostanemo malo duže u obrani i da nam tako prođe vrijeme. Nismo uspjeli napraviti prekršaj da nam prođe vrijeme i to je po meni isključivo stvar umora“, uvjeren je bio Babić.Kapetan Domagoj Duvnjak nije se složio s tom konstatacijom.

Nakon velikih natjecanja kad se ne osvoji madalja onda se traže krivci, a meta je uglavnom izbornik od kojeg će se tražiti odgovornost, a možda i ostavka.

„Naravno da će biti kritike, nego što da će ih biti. To je dobro da ih ima i slažem se s kritikama i prihvaćam ih. Kada su me pitali kolege s RTL-a o ostavci – odgovorio sam da moram o tome razgovarati sa suprugom“, poručio je Babić. Najefikasniji kod naših bio je Cindrić sa sedam, Štrlek je dodao šest, a Duvnjak i Horvat zabili su po četiri gola. Ivan Stevanović na golu imao osam obrana. (Media Servis / Damir Tabaković / Photo: Reuters)