Rudar Bartolić zatvorio okno Slatinčanima

Bolan nokaut zadobili su slatinski rukometaši na domaćem terenu od strane mlade poletne momčadi iz Ruda. Da, postoji i mlađa momčad od Slatine.  I baš je ta silno slična kopija Slatine od prije nekoliko godina dobila ovu našu današnju puno iskusniju Slatinu. Iako je odluka o pobjedniku pala u posljednjim minutama i sekundama utakmice odmah ćemo naglasiti da je to bila jedna od najlošijih partija Slatine u posljednjih nekoliko godina.  Toliko tehničkih pogrešaka, loših odluka i dodavanja, nesporazuma, nismo već davno vidjeli u jednoj utakmici. A što je najgore, i uz sve to Slatina je mogla pobijediti. Da nije bilo Mihaela Bartolića na golu Rudara…

Slatina je veći dio prvog dijela bila u rezultatskoj prednosti koja je najviše otišla do plus tri (7:4). No kada je polako ”krila” počeo širiti spomenuti mladi vratar gostiju skinuvši nekoliko čistih zicera domaćinima rezultat se na semaforu do 28. minute  potpuno promijenio  (12:14). Ipak u samoj završnici Slatinčani ponovno dodaju gas i odlaze na odmor s minimalnom prednošću (15:14).

Niti u nastavku se stvari na terenu nisu bitno promijenile. Slatina je vodila, gosti se nisu predavali, a iz minute u minutu rasla je napetost jer Slatina nikako nije mogla uhvatiti pravi ritam kojim bi slomila mladce iz samoborskog ”predgrađa”. U cijelom tom periodu Bartolić je nizao obranu za obranom, bacajući polako u očaj sve slatinske igrače, ali i publiku koja je u nevjerici pratila tu nevjerojatnu solo predstavu gostujućeg vratara. Nitko nije ni slutio da je taj dečko tek palio motore ostavivši ono najbolje za kraj. Naime u 52. minuti bilo je 27:24 za Slatinu i do konca susreta hrabri gosti zabijaju 5 golova, a Slatina ”zahvaljujući” spektakularnom Bartoliću tek jedan koji nije na koncu bio dovoljan niti za bod. Sva sreća pa se ovakva loša partija igrom velikih brojki događa jednom u sto godina pa nema sumnje da će se dečki vrlo brzo vratiti u normalu na dobro uhodani pobjednički kolosijek.