Razigrani Slatinčani ”upropastili” derbi

Jučer je u Slatini odigran derbi kola u kojem su se sastali prvoplasirana Slatina i trećeplasirano Đakovo. S obzirom na protekle rezultate i igre gostiju pirili su iz domaćeg tabora na hladno prije početka ovog ogleda no već nakon prvih nekoliko minuta ispostavilo se da za tim uopće nije bilo potrebe. Zahvaljujući raspoloženosti cijelog igračkog kadra Slatina je već u tim uvodnim minutama razoružala goste neprobojnom i izuzetno mobilnom obranom kojoj je leđa ponovno na vrhunskoj razini čuvao Lovro Frajhaut.  I napad je dao svoje. Prvih pet napada u strijelce se upisalo 5 različitih igrača, a na tom tragu gledali smo jednosmjernu utakmicu u kojoj je Slatina prije isteka 30 minute primila mizernih 6 golova , a postigla iznadprosječnih 17. Bilo je za očekivati da će i gosti ipak nešto pokazati u nastavku no uz tek poboljšanu efikasnost u napadu  i dalje im je ostao velik problem u rješavanju zaustavljanja raznovrsnog slatinskog napadačkog stroja u kojem se  do konca utakmice u strijelce uspjelo  upisati čak 12 igrača među kojima i vratar Venus koji je tom golu, baš kao i kolega Frajhaut, pridodao i lijep broj atraktivnih obrana. Završilo je 35:20. Šest  golova, od toga četiri  iz sedmerca postigao je jučer super razigrani  Lisinski. Čurić i Mataija zaustavili su se na pet, a po tri gola zabili su Berkec, Butorac, Hankić i Lukac. Spomenut ćemo da je i ovaj susret popratilo zavidnih 300-ak gledatelja.

Iduće kolo sjajni Slatinčani putuju u Osijek gdje će protiv tamošnjeg Feniksa loviti šestu  prvenstvenu pobjedu.