Radnik Križevci – osma domaća ”žrtva” nepobjedivih Slatinčana

U tvrdoj borbi za svaki centimetar terena gdje su se šanse brojile na prste jedne ruke Slatina je sasvim zasluženo došla do osme  uzastopne domaće pobjede nastavivši i maksimalni proljetni učinak od 9 bodova.

Slatina je u vodstvo stigla zahvaljujući upornosti Bubaša koji krade loptu neopreznom Pavlicu te nesebično prosljeđuje do Čubelića, a isti uspijeva nekako pronaći put do mreže kroz nepostavljenu obranu Križevčana. Krivac što se na odmor nije otišlo s neriješenim bio je Rumenjak jer iako je imao podosta vremena i primiti i naciljati nakon krasne asistencije Višaka, nije uspio tek s nekoliko metara praktički neometan pogoditi okvir gola domaćina.

U nastavku Slatina je prepustila organizaciju igre gostujućim stoperima, a zatvorila sredinu, mirno čekajući pogrešku i prigodu za finalni udarac. U takvoj konstelaciji snaga uspjeli su gosti tek jednom doći do prigode za povratak u igru no reakcija više napadača u toj spomenutoj 74. minuti kada je obrana Slatine jedini put pravo domaćinski počastila goste bila je i više nego traljava. S druge strane prvu meč loptu u 80.minuti propustio je Bubaš, ali zato drugu nije smireni Hodak otišavši sam do kraja mirno plasiravši pokraj posljednje prepreke u vidu nemoćnog vratara  Sokača  nakon što je posljednju liniju  gostiju asistencijom zaledio Hrgetić.

1. NL Bj.-Kc.-Vt.

16.kolo

SLATINA    2

RADNIK     0

SLATINA Stadion Antuna Tone Butorca. Gledatelja: 100. Sudac: Češko Đorđević (Bjelovar). Pomoćnici: Višić (Bjelovar) i Abdić (Daruvar). Strijelci: 1:0 – Čubelić (23), 2:0 – Hodak (85).

SLATINA: Radonjić, Petrinjak (od 88.A.Šaponja), Pecolaj, Vurdelja, Bubaš, Jozić, Kupres, Čubelić (od 90.S.Šaponja), Potočki (od 55.Hrgetić), Hodak, Šantavec. Trener: Damir Pemper

RADNIK: Sokač, Pavlic, Maras, Tihelka, Mladen (od 81.Babok), Rumenjak, Srbljinović, Babić (od 71.Micić), Kraljić, Stubičan (od 62.Seok), Višak. Trener: Marijan Glavica.
(dj/Foto: Damir Jukić)