Prva proljetna berba nogometaša

Uz dva gola prvog topnika lige Matije Bubaša raspoložena Slatina došla je do tri prva proljetna boda u utakmici protiv Dinama iz Predavca.

Slatina je svih 90 minuta bila u utakmici što se baš ne može reći za goste iz Predavca. A u takvoj konstelaciji snaga gdje su domaćini visokim presingom na posljednju liniju stvarali grdne probleme gostima rezultat je na koncu u potpunosti popratio zbivanja na terenu. Tu svoju napadački aktivnu igru Slatina je naplatila u 24. minuti kada je Potočki pospremio u nebranjenu mrežu kratko odbijenu loptu od strane vratara Vukelića nakon snažnog udarca Hudoletnjaka. Isti je igrač ponovno upisao asistenciju sedam minuta kasnije, no ovoga puta iz prekida odnosno kornera, a da je jedan od najopasnijih igrača lige Bubaš je dokazao i ovog puta poentiravši u buketu visokih gostujućih stopera glavom. U nastavku se Slatina možda i nesvjesno povukla čuvajući stečenu prednost, no to ništa nije bitnije promijenilo stanje stvari na terenu. Napadi gostiju i dalje su bili poprilično jalovi, a slatinska obrana britka i neprobojna. Sve dionice Dinama potpuno su potonule u 80. minuti. Slatina je povukla jednu munjevitu polukontru, Jerešić je ostao nečuvan na desnoj strani i imao svo vrijeme svijeta dovoljno da uoči i nesebično precizno posluži nadolazećeg Bubaša protiv kojeg gostujući vratar još jednom nije imao nikakve šanse.

4. NL Bj Kc Vt

16. kolo

SLATINA       3

DINAMO      0

SLATINA Stadion Antuna Tone Butorca. Gledatelja: 70. Sudac: Mario Vecko (Koprivnica). Pomoćnici: Karlo Gjurašin (Koprivnica) i Dejan Švagelj (Križevci). Strijelci: 1:0 – Potočki (24), 2:0 – Bubaš (31), 3:0 – Bubaš (80).

SLATINA: Embrešić, Šuntić, Petrinjak, Farkaš, Bubaš (od 88. Šaponja), Kupres, Dijanešić, Potočki (od 75. Knežević), Hudoletnjak (od 57. Pecolaj), Dom.Bogati (od 83. Fotez), Dor.Bogati (od 65. Jerešić). Trener: Darko Krsnik

DINAMO: Vukelić, Jelić Balta, Perčec (od 80. Nreca), Filjić, Kos (od 74. Senjan), Pašalija (od 38. Jurić), Vrbanić, Varat, Vujašković, Đuričić (od 80. Tomić), Bošnjak. Trener: Nikola Papac