NASLOVNICASPORT

Požega nakon derbija samo milimetar udaljena od naslova

Nakon jučerašnjeg derbija druge lige igranog u Virovitici Požega je već jednu ruku stavila na pehar namijenjen prvaku lige. iako su skupo prodali svoju kožu Slatinčani su na kraju morali čestitati gostima na 13.uzastopnoj prvenstvenoj pobjedi. Naime u utakmici 13.kola 2. hrl istok Slatina je na uvjetno rečeno domaćem terenu u Virovitici izgubila od vodećeg sastava lige RK Požege rezultatom 25:23. Požega je tijekom cijelog bila u laganom vodstvu no Slatinčani im nisu dozvolili da se odlijepe. Ipak do konca poluvremena gosti uspijevaju pobjeći na osjetnih plus 5. Tu prednost uspjeli su održavati sve do sredine drugog dijela kada mladci Slatine hrabrom igrom dolaze u situaciju da totalno preokrenu rezultat. No na žalost, iako su u tri navrata došli do izjednačenja, Slatinčani nisu mogli u samoj završnici do kraja slomiti čvrste goste iz Požege koji na koncu pobjeđuju s dva gola prednosti.

Ovaj derbi prvenstva u dvorani Tehničke škole u Virovitici pratilo je 100 gledatelja. Za razliku od prva tri susreta nastavka prvenstva u ovoj utakmici Slatini je falila širina pa se tako samo 6 igrača upisalo u strijelce. Po 5 puta golove su postizali Repić i Hankić, četiri gola zabili su Lisinski i Mataija, tri puta je pogađao Dragojević, a dva puta Lukac. Susret je sudio renomirani sudački par iz Varaždina Medved – Murić koji je i jedne i druge ostavio s igračem manje ukupno 6 minuta, no strši podatak da su gosti na liniju sedam metara išli čak 6 puta, a Slatina samo jednom.
(Damir Jukić/Foto:RK Slatina)