Potočki načeo, a Rupčić torpedirao županijske rivale

Slatina je nikad lakše svladala svog velikog rivala iz susjednog Suhopolja.

Velikih su problema imali gosti s iznošenjem lopte iz svoje posljednje linije i tu su započinjali svi njihovi problemi. Danas izuzetno raspoloženi Slatinčani vrlo su brzo materijalizirali ponuđeno. Led je u 8.minuti probio Potočki prebacivši loptu glavom preko istrčalog Vidaka u nebranjenu mrežu. Gotovo cijelo prvo poluvrijeme obrana gostiju plivala je kao riba po suhom pa je bilo samo pitanje vremena kada će Slatina ponovno poentirati. Dogodilo se to u 30.minuti kada je Potočki izbio sam vratara i pogodio vratnicu, a odbijenu loptu pod gredu zakucao Rupčić. Isti je potkraj poluvremena potpisao i potez utakmice majstorskom egzekucijom kojoj je prethodilo ”uništavanje” braniča, a bio je to ujedno i kraj svih nadanja nemoćnih gostiju iz Suhopolja.

Dominaciju Slatine gledali smo i u nastavku ove jednosmjerne utakmice. Bila je 52.minuta kada je Rupčić izbio sam pred Vidaka i mirno poentirao priskrbivši si tim trećim pogotkom neospornu titulu igrača utakmice. Uslijed opuštanja domaćeg sastava konačno su se u posljednjih 20-ak minuta na utakmici pojavili  i gostujući igrači. Jedan od rijetkih u njihovim redovima u kojem je danas ”bilo krvi” bio je Čubelić, a ta njegova borbenost nagrađena je golom kojeg je postigao u 73. minuti. Ipak samo dvije minute kasnije po tko zna koji put ispala je kompletna obrana gostiju pa je Bubaš nesebično uposlio neometanog Kvrgnjaša, a isti rutinski pogodio za konačnih Slatina 5 Suhopolje 1.

Inače i Slatina i Suhopolje u ovu su utakmicu ušli prilično igrački oslabljeni. Kod Slatine se to nije nimalo primijetilo. Čak štoviše bila je to najbolja predstava Slatine ove godine. Od mnogih dobrih stvari izdvojit ćemo dobitnu kombinaciju mladog trenera Petrovića u kojoj su se inače čisti ofenzivni igrači Jerešić i Knežević silom prilika našli na stoperskim mjestima i taj zadatak uz pomoć Petrinjaka izvršili gotovo pa savršeno.

1. NL Bj.Kc.Vt.
  2. kolo

SLATINA              5

SUHOPOLJE       1

SLATINA Stadion Antuna Tone Butorca. Gledatelja: 100. Sudac: Dražen Fejer (Bjelovar). Pomoćnici: Nikola Novak (Koprivnica) i Ines Balint Molvarec (Kalinovac). Strijelci: 1:0 – Potočki (8), 2:0 – Rupčić (30), 3:0  – Rupčić (42), 4:0 – Rupčić (52), 4:1 – Čubelić (73), 5:1 – Kvrgnjaš (75).

SLATINA: Bunjevac, Petrinjak, Pecolaj, Knežević, Bubaš, Šomođi, Jerešić, Potočki (od 73. Šaponja), Rupčić, Arthur (od 46. Hudoletnjak), Kvrgnjaš. Trener: Dario Petrović

SUHOPOLJE: Vidak (od 73. Vlainić), Čubelić (od 89. Gabrić), Mark.Sertić, Buzuk, Egri, Štefanec, Klemen, Jularić, Grljak (od 66. Mari.Sertić), Đurđević (od 82. Marošević), Šantavec. Trener: –